Állandóan vizelnünk kell
Ha felesleges cukor van a vérben, a szervezet igyekszik minél hamarabb eltávolítani - például kiválasztani a vizelettel. Ezért van, hogy azok, akiknek magas a vércukorszintje, gyakran tapasztalnak szinte állandó vizelési ingert , és szinte óránként vécére kell menniük.
Folyamatosan szomjasak vagyunk
A gyakori vizeléssel együtt jár a dehidratáció, amely miatt állandóan szomjasnak érezhetjük magunkat. A helyzet még rosszabbá válhat, ha ilyenkor cukros üdítőkkel igyekszünk a szomjunkat csillapítani. A dehidratáció tünete az extrém szomjúságon kívül a szokásosnál sötétebb színű vizelet és a hirtelen fogyás is lehet.
Homályos látás
A vércukorszint emelkedésével folyadékgyülem alakulhat ki a szemüregben, ami homályos látást, látásromlást okozhat. Ha tehát hirtelen azt tapasztaljuk, hogy a szemüvegünkkel nem látunk elég jól, akkor ennek cukorbetegség is állhat a hátterében. Jó hír, hogy ha vércukorszintünk helyrebillen, látásunk is újra a régi lesz.
Gyakran zsibbad a kezünk és a lábunk
A 2-es típusú cukorbetegségek élők csaknem fele tapasztalja a karok, a lábak, illetve a kézfej és a lábfej bizsergését, zsibbadását. Ennek oka, hogy a magas vércukorszint rontja a végtagok keringését , hosszú távon pedig az ereket és az idegeket is károsítja.
Lassan gyógyulnak a sebeink és a zúzódásaink
A magas vércukorszint hatására romló keringés azt is jelenti, hogy csökken szervezetünk regenerációs képessége, és sebeink, zúzódásaink nehezebben gyógyulnak. Ráadásul a magas cukorszint nagyszerű táptalaj a baktériumok szaporodásához is.
Forrás: womenshealthmag.com