A Szárnyak és paták - amelyet Finy Petra írt és Herbszt László illusztrált - érthetőbbé teszi, mit jelent a gyermekkori diabétesz és segíti az előítéletek lebontását. A könyv szomorú aktualitását az adja, hogy a cukorbeteg gyerekek száma világszerte nő. A mesekönyvet az alapítvány egy kulturális eseménysorozat keretében mutatja be.
Az Egy Csepp Figyelem Alapítvány mesekönyvet jelentetett meg a Libri gyerekkönyvekkel foglalkozó részlegével, a Kolibri Kiadóval közösen, Szárnyak és paták címmel, öt éven felüli gyerekeknek. A könyvvel az Egy Csepp Figyelem Alapítvány minden gyerekes családhoz szólni szeretne, mivel a cukorbetegség sajnos egyre több kisgyermeket érint. A mese célja a tévhitek eloszlatása, a diszkrimináció csökkentése, valamint az elfogadás a másság és önmagunk iránt. A mesekönyvet az alapítvány egy kulturális eseménysorozat keretében mutatta be 2013. április 17-én az Allee bevásárlóközpontban található Libri könyváruházban.
A Szárnyak és paták című könyv főszereplője Pego a pegaurfiú, aki meg akar tanulni repülni, azaz a történet nem a cukorbetegségről szól, de egyik mellékszereplője, Glu cukorbeteg, akit semmi nem állíthat meg abban, hogy megvalósítsa álmait. A fantasztikus feltaláló kisfiú korántsem visszafogott, amikor csibészségről, versenyszellemről, amolyan "kissrácos" dolgokról van szó, miközben a rendszeres vércukormérés és inzulinbeadás is természetes részei mindennapjainak, ráadásul ő segít találmányával Pegónak.
A történetből Mundruczó Kornél Proton Színháza egy interaktív gyerekdarabot vitt színre Rába Roland rendezésében. Az eseményen az alapítvány ingyenes vércukormérést is tartott. A Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon, április 21-én a Finy Petra, Pokorny Lia színésznő és Erős Antónia, az alapítvány alapítója együttes felolvasást tartanak a könyvből, valamint a helyszínen ingyenes vércukormérés is lesz.
A cukorbeteg gyerekek száma világszerte rohamosan növekszik, Magyarországon az elmúlt húsz évben megduplázódott a gyermekkori diabétesz gyakorisága. Magyarországon, amikor egy cukorbeteg gyerek óvodába kerülne, sok a bizonytalanság, előítélet és félelem, ráadásul nincs egyértelmű törvényi szabályozás sem. Számos esetben megtörténik, hogy elutasítják a cukorbeteg gyerekek óvodai felvételét. Az Egy Csepp Figyelem Alapítvány évek óta különféle eszközökkel küzd a tabuk lebontásáért és próbál segítséget nyújtani a diabétesszel élő gyermekek szüleinek és a nevelési intézményeknek is.