Nemrégiben egy nyolcéves amerikai kisfiú, Christian McPhilamy vált híressé, mert két éven át növesztette a haját azért, hogy utána levágatva azt rákbetegeknek adományozza. Szerencsére nincs egyedül: a The Telegraph nemrégiben egy olyan összeállítást közölt amelyben hat olyan személyt ismerhetünk meg, aki sokat tett a rákban szenvedőkért.
azért, hogy a hosszúra megnövesztett haját levágatva rákbetegeknek adományozza. A rák ellen alkalmazott kemoterápiás kezelések következtében ugyanis nagyon gyakori, hogy a betegnek kihullik a haja.
Christiant sokan próbálták rávenni arra, hogy vágassa le a haját; sokan csúfolták, hogy kisfiú létére hosszú szőke haja van. Ő azonban kitartott célja mellett, és nem engedett a nyomásnak. Most ő az egyik legnagylelkűbb gyerek, aki közismertté vált.
De nem ő volt a legfiatalabb, aki a haját adta azért, hogy abból rákbetegeknek parókát készíthessenek. Egy hároméves kislány életében először vágatta le a haját, amit aztán egy rákbetegekkel foglalkozó jótékonysági szervezetnek adományozott.
Emily James azt mondta, azért ajánlja fel a haját a daganatos gyerekeknek, hogy „ne legyenek olyan szomorúak”.
De nem csak hajjal lehet segíteni. A 28 éves Claire Naismith-nek el kellett távolítani petefészkeit , illetve petevezetékeit, így nem lehetett gyereke. Az unokatestvére, Donna Riddell azonban a segítségére sietett, és saját petesejtjeit adta rokonának, hogy az megtapasztalhassa az anyaság örömeit.
Van olyan is, hogy valaki a saját esetén keresztül hívja fel a figyelmet bizonyos daganatokra, illetve az azok kialakulását segítő életmódbeli tényezőkre. A 27 éves ápolónő, Tawny Willoughby akár heti öt napon is szoláriumozott. Valószínűleg ennek köszönhetően bőrrák alakult ki nála.
A kezelések miatt pedig fájdalmas és csúnya égési sérülésekkel lett tele az arca. Ő azonban nem bújt el ezzel a világ elől: lefényképezte egészséges arcát, és a kezelések utáni sebekkel borítottat, és eljuttatta azokhoz, akik rendszeresen szoláriumoznak. Mindezt azért tette, hogy figyelmeztesse őket a szoláriumozás veszélyeire .
Felemelő az a történet is, amelyben egy osztály gyűjtött össze és ajánlott föl 8000 dollárt osztályfőnökének, akiről megtudták, hogy rákos lett. A pénzt eredetileg osztálykirándulásra gyűjtötték, de miután a gyerekek megtudták, hogy osztályfőnökük milyen beteg, és milyen kezelésre lenne szüksége, egyhangúlag megszavazták, hogy a pénzt az osztálykirándulás helyett a tanár kezelésére ajánlják fel.
A pénzgyűjtő kampányok közül talán a leghíresebb Stephen Suttoné, aki miután gyógyíthatatlan rákkal diagnosztizálták, annak szentelte életét, hogy minél több helyen keltse fel az emberek adakozási kedvét. Sutton mindössze 15 éves volt, amikor rákkal diagnosztizálták, és 2014 májusában 19 évesen halt meg. Kampányaival több mint 5 millió fontot gyűjtött össze a daganatos betegek megsegítésére .
Forrás: The Telegraph