Ha az alábbi tünetek valamelyikét hosszabb ideje tapasztaljuk, mindenképpen vizsgáltassuk ki magunkat, hogy meggyőződjünk róla, nincs nagy gond – írja a Prevention.
Csomók, duzzanatok
Ha a testünk bármely részén csomó vagy duzzanat jelenik meg, és huzamosabb ideig nem tűnik el, forduljunk orvoshoz.
Köhögés
Nátha-és influenzaszezonban senkinek sem tűnik fel egy kis torokkaparás, köhögés, de ha nagyon makacs, vagy minden ok nélkül egy más évszakban jelentkezik, nézessük meg magunkat, mert pajzsmirigy-, nyelőcső- vagy épp tüdőrák tünete is lehet.
Megváltozott emésztés
A székletünk mennyiségének, állagának, színének, vagy a székelés idejének megváltozása, hacsak nem valamilyen gyógyszer vagy étel okozza, és tartósan fennáll, vastagbélrák tünete is lehet.
Megváltozott vizelés
Ha vért találunk a vizeletünkben, vagy vizelés közben fájdalmat érzünk, ne intézzük el annyival, hogy felfáztunk, hanem menjünk orvoshoz, hogy kizárhassa a vese-, húgyhólyag- vagy prosztatarákot.
A férfiak általában nem szeretnek orvoshoz menni, de amikor mégis megteszik, gyakran már késő. Viszont vannak jelek, amelyekre érdemes figyelni, ugyanis rákos megbetegedést jelezhetnek!
Fájdalom, aminek nem tudjuk az okát
Ez egy olyan tünet, ami lehet, hogy semmit sem jelent, de ha tartós, akkor szintén érdemes vele orvoshoz fordulni. Attól függően, hogy a test melyik részén jelentkezik, jelezhet akár csont- vagy épp petefészekrákot is.
Tartós torokfájás
Torokrákot is jelezhet, így ha egyébként nem vagyunk betegek vagy náthásak, és mégis régóta fáj a torkunk, mutassuk meg egy szakembernek.
Megváltozott anyajegyek
Az anyajegyek, szeplők színének, méretének vagy formájának változása bőrrák jele is lehet – a legbiztosabb, ha időről időre ellenőriztetjük egy bőrgyógyásszal.