"A társadalom felelőssége a gyógyítási lehetőségek és a gyógyulási esélyek javításában" címmel megtartott konferencián. Elhangzott: lényegesen rosszabb ma a rákbetegek hozzáférése a legkorszerűbb terápiákhoz, mint tíz éve volt, roszszabb az egészségügyi állapotunk, mint azt a gazdasági helyzetünk vagy az egészségügyre fordított kiadásaink indokolnák. Az uniós országok közül nálunk hal meg a legtöbb daganatos beteg, évente 33 ezer, naponta kilencven ember. Bodoky szerint az elmúlt évtizedekben robbanásszerű fejlődés történt a terápiás szerek számában, hatékonyságában, még inkább azok árában. Az orvosoknak pedig azzal kell szembesülniük, hogy szelektálni kénytelenek a betegek között.
- Az, hogy az emberi élet a legfontosabb érték, az elmúlt negyven évben hazugság volt, ma azonban már nyíltan kell beszélni arról, hogy könyörtelenül harcolnunk kell az életekért - mondta Kertész Imre, Nobel-díjas író, a konferencia díszvendége, aki szerint a nehéz anyagi körülmények között is biztosítani kell, hogy ne szoruljanak ki az onkológiai betegek a legkorszerűbb terápiás lehetőségekből.
A konferencia szereplői azt várják a szakmapolitikától, hogy állítson fel társadalmi prioritásokat, és ismerje el a nyilvánosság előtt, hogy a gazdaság teherbíró képességének korlátjai miatt az ellátás szükségképpen egyenlőtlen. Kiss Zsolt , az OEP főosztályvezetője bejelentette: az onkológia lényegében kikerül a volumenkorlátozás alól.