Természetesen, ez számos dologtól függ: például a beteg általános egészségi állapotától, az esetleges áttétektől , a daganat stádiumától. Ugyanakkor, minél korábban fedeznek fel egy betegséget, annál jobbak a gyógyulási esélyek. A jól kezelhető daganatok közé általában azokat sorolják, melyeket viszonylag könnyen fel lehet fedezni, melyek ritkábban képeznek áttéteket, melyek kevésbé agresszívak, lassabban növekednek illetve, melyek jól reagálnak a különböző kezelésekre.
A prosztata daganatai például viszonylag lassan növekednek, gyakran semmilyen problémát nem okoznak, és előfordulhat, hogy semmilyen beavatkozásra nincs szükség a kezelésükhöz. Annak esélye, hogy a prosztatadaganat áttéteket képezzen, viszonylag alacsony. A prosztata elváltozásai gyakran már korán figyelmeztetnek az esetleges daganatokra, például úgy, hogy a vizeletürítési szokások megváltoznak vagy a vizelet véres lesz.
Egyes daganatok könnyen felfedezhetőek és túlélhetőek A pajzsmirigydaganatok esetében is a lassú növekedés és a könnyű diagnosztizálás teszi lehetővé a viszonylag egyszerű terápiát, ráadásul, amennyiben a pajzsmirigyet a daganat miatt el kell távolítani, a későbbiekben gyógyszerekkel pótolhatóak az általa előállított hormonok. A pajzsmirigydaganat egy veszélyesebb altípusa, melynél jóval magasabb a halálozási arány, meglehetősen ritka. A pajzsmirigy elváltozásait gyakran éppen a betegek maguk veszik észre, a nyakon kialakuló dudor vagy duzzanat utalhat erre.
A melanoma esetében is a korai felfedezésnek és az időben megkezdett kezelésnek köszönhető, hogy sok beteg viszonylag könnyen és gyorsan "meggyógyul". A bőrön található elváltozásokat ugyanis sokszor szabad szemmel is észre lehet venni, sőt a szakemberek biztatják is az embereket erre. Ha a daganat még nem terjedt tovább a bőr mélyebb rétegeibe, akkor műtéttel eltávolítható. Azonban ha már áttéteket képzett, akkor a gyógyulási esélyek sokkal rosszabbak.