A női nemi szerveket érintő egyéb daganatokkal szemben a petefészekrákkal kapcsolatos egyik legfontosabb probléma, hogy nincs igazán megbízható és gyors vizsgálat a kimutatására. A szakemberek általában a medence vizsgálatát, ultrahangos vizsgálatot és vérvizsgálatot rendelnek el, amennyiben petefészekrák-gyanús esettel találkoznak. A másik komoly probléma, hogy a betegségre utaló tünetek általánosak, és gyakran csak későn jelennek meg, amikor a daganat már nagyobbra nőtt, esetleg áttéteket is képzett.
A petefészkekben kialakuló daganat medencetájéki vagy alhasi fájdalmat okozhat, hiszen a daganat nyomhatja az azt körülvevő szöveteket. Ez a fájdalom általában igen intenzív, és hosszú ideig, akár hónapokon keresztül tarthat. A fájdalom gyakran szexuális együttlét közben vagy azt követően jelentkezik. Időnként a fájdalmat enyhe hüvelyi vérzési is kísérheti. A fájdalmas közösüléssel mindenképpen orvoshoz kell fordulni, mert ha nem is petefészekrák áll a kellemetlen érzés hátterében, egyéb betegségek is okozhatják, például méhnyakrák vagy szexuális úton terjedő fertőzések.
A petefészekrák egyik jele az alhasi fájdalom A petefészekrák tünetei között találhatjuk a különböző hasi, alhasi panaszokat. Ezek közé tartozik az általános diszkomfortérzet, a hasfájás, a görcsök , a puffadás, a fokozott gázképződés, az emésztési zavarok, a hányinger, a gyomorégés. Ez természetesen lehet múló panasz is, például egy nagyobb vacsorát követően, de ha hosszabb ideig, például hetekig is ezeket tapasztaljuk, mindenképpen keressük fel a nőgyógyászunkat.
Az egyik legkellemetlenebb, egyben legárulkodóbb tünet lehet a vizeletürítési szokásokban bekövetkező változás, vagyis az, ha sokkal többször járunk pisilni, esetleg a vizeletürítést fájdalom kíséri, esetleg vérpöttyöket is észreveszünk a vizeletben. Komolyabb betegségre utalhat az is, ha egyik pillanatról a másikra elveszítjük a vizelet visszatartásának képességét. Ezeknek a jelenségeknek a hátterében az áll, hogy a daganat fokozott nyomást gyakorolhat a húgyhólyagra, vagy azt azt körülvevő területre.
Mivel a petefészekrák a leggyakrabban az ötven év feletti, menopauzán már átesett nőket érinti, mindenképpen aggodalomra adhat okot a hüvelyi vérzés vagy a barnás folyás. A daganat kiterjedése gyakran új, de igen sérülékeny kapillárisok, vagyis apró vérerek képződésével jár együtt. Ezek a kapillárisok könnyen megrepedhetnek, és ez vérzést okozhat. A hüvely területére egyébként is érdemes fokozottan odafigyelni, és orvoshoz fordulni, ha kinövéseket, kiütéseket, bőrelváltozásokat veszünk észre rajta.