Az emlő és a prosztata daganatos megbetegedések kiemelkedő helyet foglalnak el a súlyos betegségek között. Milyen lehetőségek vannak a betegségek kockázatának csökkentésére, a megbetegedésekből való gyógyulásra? Hogyan lehet egészségtudatosan élni? Ezekről és hasonló, az egészségünket meghatározó tudnivalókról beszélgetnek a résztvevőkkel a magyar rákdiagnosztika és rákgyógyítás kiemelkedő szakemberei az október 1-ére szervezett Mire várunk még mindig? elnevezésű, nagyközönségnek szóló programon, melyet a már klasszikussá vált lánchídi séta követ.
"A tavalyi kampány során megfogalmazott kérdéseink még mindig aktuálisak: elvárásokat fogalmaztunk meg saját magunk, az orvosaink és a döntéshozók irányában. Hiszen nem játék az életünk" - mondta Jó Marianna, az Egészség Hídja Összefogás a Mellrák Ellen vezetője. A mellrákot teljességében megelőzni sajnos nem lehet. Mivel élete során minden 8-9. magyar nő találkozik ezzel a betegséggel, nagyon fontos a mammográfiás szűrővizsgálat nyújtotta minél korábbi diagnosztizálhatóság, az egészségtudatosság, és hogy tudjuk, hogy melyek az ezt segítő hiteles információk. Ebben az évben először fognak össze a nők a férfiakkal, és a társadalom figyelmének felkeltése érdekében közösen világítják ki a budapesti Lánchidat.
"Régi nagy vágyunk volt, hogy a társterületen tevékenykedő Egészség Hídja Összefogással közösen, egy zászló alatt küzdjünk a két rendkívül komoly betegség ügyében" - nyilatkozta Honti Dániel, a MentsManust! alapítója. A szervezet minden év novemberében csatlakozik a Movember nemzetközi mozgalmához, amely a prosztatarák veszélyeire hívja fel a figyelmet. A MentsManust! alapítója szerint a férfiak körében a figyelemfelkeltést nem csak egy betegségre kell koncentrálniuk: a férfiaknál az orvoshoz járás tabuját le kell dönteni és fel kell hívni a figyelmüket arra, hogy az öngondoskodás, az egészségtudatos életmód megmentheti az életüket és szeretteik jövőjét.
A rendezvényen meghatározó szakemberek beszélnek a mellrákszűréssel kapcsolatos hiteles információkról és kamu vizsgálatokról, valamint a betegséggel élő nők új gyógyítási módjairól és az étrendkiegészítők hatékonyságáról. A prosztataszűréssel és a férfi egészséggel kapcsolatos tudnivalók is fontos szerepet kapnak "Tökös beszélgetések" címmel, végezetül újságírók vitatják meg a média felelősségét a fenti témákkal kapcsolatban.
Forrás: Egeszseghid.hu