Nagy port kavart, amikor néhány évtizeddel ezelőtt a német Hamer doktor szoros összefüggést fedezett fel az érzelmek és a daganatok kialakulása között. A belgyógyász maga is a trauma és a kór között akkor még nem látott összefüggést.
Később több száz részletes esettanulmány alapján kidolgozott egy elméletet, mely szerint a daganatos elváltozások lelki okokra is visszavezethetők.
Magyarországon Barnai Roberto honosította meg a rendszert, és oktatási anyagot készített hozzá. Képekben, anatómiai ábrák és konkrét élethelyzetek leírásával tette mindenki számára érthetővé azokat a lehetséges konfliktushelyzeteket, melyek beindítják az elváltozásokat. - A tudományosan kidolgozott, jól összefoglalt rendszer illeszkedik a tapasztalataimhoz, és összevág a homeopátiás orvoslás elméleteivel is.
Hamer szerint minden szervünk három különböző csíralemez valamelyikéből fejlődik ki, ennek megfelelően elváltozásaik is eltérő jelleget mutatnak. Más-más agyi területek vezérlik őket, a szervek pedig egyfajta jelvevőként működnek a szervezetben. Amint trauma vagy olyan erős inger ér minket, mely drámaian érint, és úgy érezzük, nem tudunk vele mit kezdeni, beindulnak a CT-vel is kimutatható agyi folyamatok. Az agyi események a szervekre is kihatnak, de ez nem jelenti azt, hogy minden lelki trauma feltétlenül betegséget indít el a szervezetben. Egy sor feltételnek kell teljesülnie mindehhez, a folyamatok pedig visszafordíthatók - szögezi le Dr. Gelléri Julianna, az új germán medicina szakértője, homeopátiás orvos.
Le kell jönnünk a sínekről
Az elmélet szerint ilyenkor azonban bizonyítottan beindulnak a testi folyamatok. - A belső csíralemezből fejlődő szervek, a megélt konfliktushelyzet aktív szakaszában szövetszaporulatot, például vastagbéldaganatot produkálnak. A konfliktus megoldásával pedig a feleslegessé vált sejtek gyulladás kíséretében kiürülnek a szervezetből. A külső csíralemezhez tartozó szervek, például a bőr, a konfliktus ideje alatt sorvad, fekélyesedik, a gyógyulási szakaszban az elváltozás helyreáll. A középső csíralemezből fejlődő szervek egy része a belső, másik része a külső csíralemez szerveihez hasonlóan működik - magyarázza Dr. Gelléri Julianna. Úgy véli, a legnagyobb kihívást a lelki okok orvoslásában az jelenti, hogy a negatív gondolatminták vissza-visszatérnek, mintha csak egy sínre kerülnénk.
A mell cisztái , jó- és rosszindulatú daganatai azonos típusú konfliktusokra vezethetők vissza, de nem mindegy, hogy a tejmirigyek vagy a tejcsatorna érintett. A nőket érintő egyik leggyakoribb daganat, a méhnyakrák pedig a nemi visszautasítás érzésével áll kapcsolatban. A betegség szakaszait és a lelki folyamatok közötti összefüggést részletes magyarázattal taglalják az elméletet elfogadó orvosok. Az új medicina választ ad az áttétek hátterében álló folyamatokra is.