A legnagyobb hazai rákellenes szervezet fontosnak tartja, hogy a betegek és orvosaik között bizalmas, jó kapcsolat legyen. Hangsúlyozzák, hogy a betegség nem egyenlő az elesettséggel, a kirekesztettséggel. "Méltó módon, felemelt fejjel viselni a bajt csak úgy lehet, ha a társadalom, de legfőbb képen az orvostársadalom részéről kellő megértést, odafigyelést, támogatást kap a beteg. Ennek nagyon sokszínű formája létezik, a hivatalos gondozástól kezdve, a türelmes, felvilágosító tájékoztatáson keresztül, a lelki segítségnyújtásig. Orvosaink odaadó, áldozatkész munkájáért, mellyel sokaknak segítenek életük nehéz pillanatában, fejezzük ki tiszteletünket és hálánkat" - olvasható a pályázati közleményben.
A liga olyan, lehetőleg géppel írt pályaműveket vár betegektől, amelyek legalább 2500 karakter terjedelműek, de felső határ nincsen., és olyan orvosokról szól, akik különösen sokat tettek valaki felgyógyulásáért. A legtöbb szavazatot kapott orvos kapja meg a dr. Dollinger Gyula emlékdíjat.
Bírálati szempont, hogy a pályamű a Párizsi Charta által javasolt alapelvek megvalósítását jól példázza:
- Hitet tett az emberséges kezelés és a minőségi rákbeteg ellátás mellett, egyenlő partnerként kezelve a rákos megbetegedésben szenvedő embereket.
- Hangsúlyozta az új orvosi kutatások fontosságát, illetve azt, hogy ezek a kutatási eredmények minél hamarabb utat találjanak a klinikai területre.
A pályázat jeligés.
Minden pályázót írásban értesítenek, ezért arra kérik a szerzőket, hogy pályamunkájukra a jeligét tüntessék fel.
Nevüket, címüket, telefonszámukat egy lezárt borítékban adják meg.
A beküldött történeteket megjelentetjük a Magyar Rákellenes Liga honlapján.
A pályaműveket postai úton, nyomtatott formában, vagy Microsoft Word programban elmentve, CD-n várják.
Beküldési határidő: 2009. február 28.
Cím: Magyar Rákellenes Liga, 1507 Budapest, Pf.7.
A borítékra írják rá "Az év onkológusa - az én orvosom"