A kemoterápia kombinált és célzott alkalmazása a mellékhatások csökkentése miatt nagyon fontos. Ezt segítheti az a nanorészecske, amelyet a leghíresebb amerikai műszaki egyetemen, a MIT-n állították elő. Innovációjuk tulajdonképpen egy polimerlánc, amelyre háromféle gyógyszer kapcsolható. Segítségével célzottan és egyszerre juttathatják el a ráksejtekig a gyógyszereket. Korábban már egy vagy két molekulát is sikerült ráaggatni a hordozókra, most viszont már három szállítására is képes nanorészecskét fejlesztettek ki. Sőt még ennél is több szállítására lehet képes az új típusú hordozó.
A Journal of the American Chemical Society című lapban publikált tanulmány szerint a ráksejtek pusztításában a fejlesztés révén jobb eredmények érhetők el. Sőt az eljárás megváltoztathatja a kutatások eddigi irányát is. Korábban ugyanis két módszer létezett a nanorészecskék felhasználására: az egyik az volt, amikor a részecske magába foglalta a hatóanyag molekuláját, a másik pedig az, amikor kémiailag kapcsolták össze őket.
A két metódus kombinációja is előfordult. A MIT ötlete gyökeresen új: kutatói a nanomolekulát úgy építik föl, hogy nem utólag kötik rá a gyógyszert , hanem olyan építőelemeket raknak össze, amelyek már eleve tartalmazzák a hatóanyagot, így nem csak a hordozóeszközként funkcionálnak. Ezeket az építőelemeket különleges struktúrákba rendezik, és így kontrollálják a molekulák arányát és mennyiségét.
Minden egyes építőelem három részből tevődik össze: egy gyógyszermolekulából, egy kapcsolódási egységből, amely a többi elemhez kötődik és egy polietilén glikol láncból, amely megvédi a molekulát a testben. Így a nanorészecske elvileg bármennyi hatóanyagot szállítására képes.