Az Imperial College London kutatói ugyanis egy olyan "teljesen ismeretlen" fehérjét fedeztek fel, amely alapját képezheti egy teljesen új megközelítésnek. A The Daily Telegraph értesülései szerint három éven belül már embereken is tesztelhetik az új génterápiás módszert.
Új fehérje segíthet a rák elleni harcban
Minderre a kutatók egerek vizsgálata közben döbbentek rá: egy bizonyos mutációval rendelkező egerek a T-sejtek szokásos mennyiségének tízszeresét termelték, ezt pedig az emberekben is megtalálható LEM-fehérjéhez sikerült kapcsolni. A kutatók természetesen felhívták a figyelmet arra is, hogy ezen módszert állatokon is kell tesztelni, mielőtt az emberekkel végzett fázis elkezdődhet, de nagy potenciál rejlik benne.
Dr. Alan Worsley, a brit Cancer Research UK rákkutató központ munkatársa azonban hangsúlyozta, hogy nem szabad egyelőre túl sok reményt fűznünk ehhez, hiszen emberekkel még nem is végeztek kísérletet, ráadásul csak egyfajta ráktípust vizsgáltak meg. Örömét fejezte ki viszont amiatt, hogy olyan megoldásról van szó, amelyben az immunrendszert olyan szinten erősítjük meg, hogy sokkal több rákpusztító immunsejtet hozunk létre. Az is kérdéses a későbbiekben, hogy hogyan lehet pontosan a LEM-molekulákat megcélozni a szervezetben és hogy erre a folyamatra hogyan reagál a rákbetegek szervezete.