A legújabb kutatási eredmények szerint a magányos rákbetegek háromszor nagyobb eséllyel hagynak ki kezeléseket, és ezzel saját életüket is veszélybe sodorhatják. Ezek a páciensek ezen kívül hajlamosak elfeledkezni a gyógyszerek bevételéről és a receptek kiváltásáról is, sőt, olyanok is akadnak, akik teljesen megtagadják a kezeléseken való részvételt - olvasható a Macmillan Cancer Support jelentésében.
"A páciensek érzelmileg túlterheltek, vagy egyszerűen csak túl idegesek ahhoz, hogy részt vegyenek a kezeléseken. Számtalan esetben láthatunk olyat, hogy egy-egy beteg csak a barátok és családtagok hatására hajlandó részt venni a kezeléseken" - olvasható a tanulmányban.
Az Egyesült Királyságban nagyjából 20 ezer magányos rákbeteg küzd hasonló gondokkal. Minden harmincadik beteg hagyott már ki kezelést, minden tizenhetedik feledkezett már meg a gyógyszer bevételéről és minden nyolcadik felejtette már el kiváltani a gyógyszerét. Tizenegyből egy magányos páciens pedig utasított már vissza kezelést.
A magányos páciensek öt százaléka egyáltalán nem hajlandó részt venni az életmentő kezeléseken. "Tisztában voltunk vele, hogy a magány rákos betegekre ennyire rombolóan hat."
"Egyszerűen elfogadhatatlan, hogy ennyi rákbeteg érzi magát érzelmileg elszigetelten. Különösen azért, mert a kezelések elhagyásával a saját életüket veszélyeztetik és a túlélési esélyeiket rontják. Emiatt rendkívül fontos felismerni az érzelmi problémákkal küzdő pácienseket, és biztosítani, hogy megkapják a megfelelő lelki támogatást ."