Az eddig eltelt időszakban már közel 140 nevezés érkezett be, az Egészséghősök pályázat népszerűségét látva pedig szeptember 30-ig meghosszabbítottuk a nevezési határidőt. Ehhez igazodva változott a közönségszavazás időszaka is, amely így október 8-án kezdődik, majd október 31-én zárul. A jelenlegi állás szerint az egészségügyi szakember és a páciens/szószóló kategóriába érkezett a legtöbb jelölés. A jelöltek névsora kategóriákra bontva böngészhető az Egészséghősök pályázat oldalán .
A pályázat keretében olyan civil hősöket keresünk, akik munkájuk mellett is sokat tesznek a lakosság egészségéért, az egészségtudatos életmód népszerűsítéséért. Nevezéseket hat különálló kategóriában lehet leadni, így orvos, egészségügyi szakember, innovátor, új generáció, páciens/szószóló és híresség kategóriában, a díjazottak kilétéről pedig az olvasók és a szakmai zsűri dönt. A szakmai díjazottak nyereménye kétszázezer forint, míg a közönségdíjasok 2 fő részére szóló, 2 éjszakás pihenést kapnak a hévízi Hotel Európa fit****superior jóvoltából. Továbbá minden kategória nyertese hazavihet egy Béres egészségcsomagot.
A hatfős szakmai zsűrit dr. Béres József, a Béres gyógyszertár Zrt. elnöke, dr. Ficzere Andrea, a Magyar Kórházszövetség elnökhelyettese, Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs és PR-igazgatója, Nagy-Tóth Ildikó, a Mályvavirág Alapítvány elnöke, Zöldi Péter közgazdász, egészségügyi menedzser, illetve Kulcsár Hajnal, a HáziPatika.com főszerkesztője alkotja.
Kik lehetnek Egészséghősök?
"A magyar egészségügynek mind orvosi, mind szakdolgozói, mind menedzseri területen rengeteg olyan szereplője van, aki - objektív tényezők alapján - hősnek tekinthető" - szögezte le Zöldi Péter . Hasonló álláspontot képvisel dr. Ficzere Andrea is, aki szerint "meg kell becsülnünk minden egyes egészségügyben dolgozót, aki a jelenlegi körülmények között is itt van, és teszi a dolgát. Az pedig különösen megható, ha valaki úgy próbál tenni a közössége, környezete egészségéért, hogy nincs egészségügyi végzettsége. Ráadásul legtöbbjük a munkaideje mellett vállalja ezeket az önzetlen feladatokat."
"Nyilván egészséghős az, aki egy adott területen a betegekért dolgozik, de számomra az is egy hős, aki érintettként meg tud gyógyulni egy betegségből. Vagy ha valaki nem elégszik meg a gyógyulásával, hanem abból erőt merítve másoknak is megpróbál segíteni. Ez számomra az egészséghős tágabb kategóriája" - vélekedik Nagy-Tóth Ildikó , hozzátéve: "fontos, hogy beszéljünk a negatív dolgok mellett a pozitívakról is. Hogy ki merjünk állni és elmesélni a történetünket."