Extrém módon megnőtt a munkamennyiség, amelyet az egészségügyi dolgozóknak Magyarországon nap mint nap el kell végezniük. A terület leginkább az emberhiánytól szenved - mondta az Inforádiónak adott interjújában Balogh Zoltán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) elnöke az Inforádiónak .
A munkamennyiség azért nőtt, mert egyre több a súlyos beteg, és egyre kevesebb a kórházi szakember. "Az egészségügyi dolgozók sokkal több munkaórát teljesítenek, havonta nem 168, hanem 200-220 órát, sőt, hallani 300 órát közelítő munkaidőről is" - mondta. Azt egyelőre nem tudni, hányan hagyták el az egészségügyet.
Balogh Zoltán úgy fogalmazott, hogy nem tudja megerősíteni a KSH legfrissebb jelentését, amely szerint egy év leforgása alatt mintegy 17 ezren hagyták el az egészségügyi pályát. A jelentés ugyanis az egészségügyi és a szociális ellátórendszert együtt kezeli. A MESZK körülbelül 2-3 ezer egészségügyi dolgozóval lát kevesebbet a nyilvántartása alapján, az egészségügyet valóban elhagyók pontos számára pedig csak februárban, a tagsági kártya éves megújításakor derülhet fény, mondta.