Hamarosan elkészülhet a minden koronavírust elpusztító vakcina

Heteken belül bejelenthetik, hogy az amerikai hadsereg Walter Reed kutatóintézetének tudósai elkészültek egy olyan vakcina fejlesztésével, ami nem csak az omikron és a jövőbeli SARS-CoV-2 változatok ellen véd, hanem minden koronavírust képes legyőzni.

A Walter Reed kutatóintézet tudósainak csaknem kétéves vakcinafejlesztő munkája vezetett eredményre. A hadsereg laboratóriumában 2020 eleje óta végzik az új koronavírus DNS-szekvenálását. A kutatók már akkor eldöntötték, hogy olyan vakcina előállítására összpontosítanak, amely nemcsak a meglévő törzs, hanem minden lehetséges változat ellen hatásos lehet.

amerikai katonát oltanak
Az amerikai hadsereg minden koronavírus ellen védő SpFN vakcinája fordíthat a járványhelyzeten. Fotó: Getty Images

A Walter Reed által kifejlesztett Spike Ferritin Nanoparticle COVID-19 vakcinával (SpFN) az elmúlt év elején fejezték be az állatkísérleteket, pozitív eredményekkel. A humán kísérletek első fázisa decemberben zárult le, szintén pozitív eredményekkel, amelyek végső felülvizsgálat alatt állnak. Erről Kayvon Modjarrad, a Walter Reed fertőző betegségek osztályának igazgatója beszélt a Defense One katonai portálnak adott interjúban.

Egy tüskékkel megtűzdelt focilabda

"A vakcinánkat az összes különböző változat ellen teszteljük, beleértve az omikront is. A teljes körű nyilvános bejelentés előtt szeretnénk megvárni a klinikai adatokat, de eddig minden pontosan úgy halad, ahogy reméltük " - mondta Modjarrad. A meglévő vakcináktól eltérően a Walter Reed SpFN egy focilabda alakú fehérjét használ, amelynek 24 oldala van. Ez lehetővé teszi a tudósok számára, hogy több koronavírustörzs tüskéit rögzítsék a fehérje különböző oldalain. Az eredményekről a Translational Medicine folyóiratban számoltak be.

Kayvon Modjarrad elmondása szerint a vakcina eddigi humán kísérleti szakasza a vártnál tovább tartott, mivel a laboratóriumnak olyan tesztalanyokat kellett találnia, akiket nem oltottak be, és korábban nem fertőződtek meg az új koronavírussal. Az oltottak növekvő száma és a delta-, valamint az omikron-változat gyors terjedése ezt megnehezítette. "Az omikron esetében nincs igazán mód arra, hogy elkerüljük a vírust, úgyhogy szerintem hamarosan vagy az egész világ be lesz oltva, vagy megfertőződik" - tette hozzá.

Meg kell érteni, hogyan működik a valóságban

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Az új vakcinának még át kell esnie a 2. és 3. fázisú humán klinikai vizsgálatokon. Modjarrad szerint a következő lépés az, hogy megnézzék, hogyan hat az új pánkoronavírus elleni vakcina a korábban beoltott vagy korábban megbetegedett emberek esetében. A Walter Reed egy még meg nem nevezett ipari partnerrel dolgozik együtt a szélesebb körű bevezetésen. "Ki kell értékelnünk a vakcina hatását valós körülmények között, és meg kell próbálnunk megérteni, hogyan működik olyan páciensek esetében, akiket eredetileg már beoltottak valami mással... vagy akik már átestek a betegségen " - mondta az igazgató. Hozzátette: a Walter Reed kutatóintézet 2500 alkalmazottjának szinte mindegyike részt vett valamilyen módon a vakcina közel kétéves fejlesztésében.

Járványügyi szakemberek szerint az omikron variánssal megfertőződött embereknél olyan szimptómák jelentkezhetnek, amelyek az eddig domináns - az alfa és a delta - változatok esetében nem voltak jellemzőek. Míg korábban a magas láz, az újonnan jelentkező folyamatos köhögés, valamint a szaglás- vagy ízvesztés (esetleg a kettő együtt) nyomán merülhetett fel a fertőzés gyanúja, addig az eddig azonosított omikronos eseteknél jellemzően más tünetek jelentek meg .

"Igyekszünk hosszú távon nézni a dolgokat, megérteni, hogy a vírusok hogyan mutálódnak , hogyan lesznek újabb és újabb változatok. A mi platformunk és megközelítésünk felkészíti az embereket erre a helyzetre" - fejtette ki Modjarrad.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +7 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra