A fülgyertya nem a fülzsírt szippantja ki! - videó

Sok fül-orr-gégész próbálja lebeszélni a pácienseket a sokszor veszélyes fülgyertyázásról, mellyel kapcsolatban az egyik legközkeletűbb tévedés, hogy a gyertya belsejében a kiszívott fülzsírral találkozhat a felhasználó.

Amerikában még tavaly februárban megszületett a hivatalos állásfoglalás (FDA), mely szerint továbbra sem javasolt a az eredeti angol cikk itt ). A tudományosan nem megalapozott hatékonyság ugyanis sokszor éppen hogy veszélyes lehet a használókra nézve.

A fülgyertya használatával, annak hatástalanságával kapcsolatban ugyan léteznek tudományos munkák (pl.: Canadian Family Physician ), de a benne hívők többségét ez sem tántorítja el a használattól.

Talán nagyobb visszatartó erő tudni, hogy a használata sem veszélytelen: a leggondosabban elkészített fülgyertyával is előfordulhat például, hogy a belsejében elindul lefelé, a fül felé egy olvadt, forró viaszcsepp, de égési sérülésekről is beszámoltak a szakemberek. Másik kellemetlen jelenség, ha a ragadós viaszpára a hallójárat érzékeny bőrére és a dobhártyára kerül.

Ezúttal olyan angol nyelvű videót ajánlunk mindenki figyelmébe, melyet dr. Christopher Chang fül-orr-gégész készített, azt a tévhitet bizonyítandó, hogy a fülgyertya nem a fülzsírt szívja magába a használat során, a barnás, viasszerű anyag (amely csak hasonlít a fülzsírhoz) valójában a gyertya égésterméke.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A videó természetesen a hatékonyságot/hatástalanságot nem bizonyítja, ezt mindenki maga hivatott eldönteni, leginkább a szakorvosa segítségével.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra