Legyen jól beállítva a szemüveg!
Vásárláskor az optikus pontosan felilleszti a szemüveget, beállítja az orrtámasztó tappancsokat és a szárat. Mindezek azért szükségesek, hogy a szem és a lencse távolsága optimális legyen, hiszen ha torzulás következik be, nemcsak kényelmetlenné válik a szemüveg viselése, hanem szemészeti panaszokat is okoz. Viszont magunk ne kísérletezzünk a visszahajlítással, mert ezt csak speciális műszerekkel lehet elvégezni.
Cseréltessük időnként a keretet is!
A műanyag keret anyaga körülbelül három év alatt elöregszik. Ennyi idő után előfordulhat, hogy a lencse kiesik a keretből, valamint új lencsét se lehet belecsiszolni.
Tároljuk kemény tokban!
Felejtsük el a farzsebet és az ingzsebet. Egyedül a kemény tok védi meg szemüveget a nyomódásoktól és a karcolásoktól. A tokban ne helyezze lencsével lefelé, hiszen megkarcolódhat a lencse. Ezellen még a karcmentesítő réteg sem nyújt védelmet.
Két kézzel vegyük fel!
Az egykezes használat során a keret a sarkánál eltorzul és hamarabb tönkremegy.
Ellenőrizzük a csavarokat!
A szemüvegszárak és fémkeretek esetében a lencsetartó karikák is csavarral rögzülnek. Ezek a csavarok lazulhatnak, ezért bizonyos időközönként érdemes a csavarokat meghúzni. Ellenkező esetben a lencsék akár ki is eshetnek.
Gondosan tisztítsuk!
A hangsúly nem a drága tisztítószereken van, azonban érdemes beszerezni egy mikroszálas törlőkendőt és egy tisztítófolyadékot. Semmiképp ne használjunk papír zsebkendőt, mert a papír alapú kendők magukhoz vonzzák a port, és dörzsölés során felsértik a műanyag lencse felszínét. Sürgős esetben megteszi a mosószeres, langyos víz és egy puha ruha. Bővebben egy korábbi cikkünkben olvashat a témáról!
Óvja az erős napfénytől!
Ne felejtsük a szemüveget például az autó műszerfalán, mert a forróság hatására a lencsék elvetemedhetnek.