Hétvégi alváspótlás
Rohanó élemódunk miatt gyakran megesik, hogy a hétköznapokon nem tudjuk rendesen kialudni magunkat és a munkanapokon kimaradt alvásmennyiséget hétvégén próbáljuk bepótolni - ez azonban nem feltétlenül jó ötlet. Ugyanis nemcsak a túl kevés, hanem a túl sok alvás is okozhat az arra érzékenyeknél migrént, sőt úgy általában az alvás-ébrenlét ritmusában jelentkező bármiféle zavarok kiváltó okok lehetnek.
Elektronikai kütyük
Vannak, akik egyszeűen nem tudnak meglenni digitális kütyüjeik nélkül, így alvás előtt is előszeretettel nyomkodják okostelefonjaikat, laptopjaikat vagy tabletjaikat. A migrénre érzékenyenek esetében azonban ez is kerülendő, ugyanis az eszközökből kibocsátott kék fény fejfájást idézhet elő.
Késleltetett stresszválasz
Általában nem lepődünk meg, ha fejfájás tör ránk egy-egy stresszes helyzet közepette - azon viszont annál inkább, ha akkor tör ránk a migrén, mikor már rendeződött körülöttünk a szituáció. Ennek a jelenségnek "hétvégi migrén" a neve, kialaulsának oka pedig, hogy nemcsak egy stresszhelyzet válthat ki fejfájást, hanem az is, ha a tartósan stresszes helyzet véget ér.
Időjárási változások
A hőmérsékleti és a légköri nyomás-változás nagyon sokaknál jár együtt kellemetlen fejfájással. Az ilyen, időjárásfüggő fejfájás hátterében valószínűleg az agyat ellátó vérerek szabályozási mechanizmusának problémája áll.
Bizonyos élelmiszerek
Egyes élelmiszerek olyan anyagokat tartalmazhatnak, amelyeknek bizonyítottan szerepük van a migrén kialakulásában. Ilyen például a tyramin és a feniletilamin nevű aminosavak, melyek megtalálhatóak számos élelmiszerben, például a hosszan érlelt vagy erjesztett sajtokban (kéksajt, brie sajt, cheddar és minden penészes sajt), diófélékben, citrusfélékben, szójababban és az ecetben.
Ezen kívül az aszpartám és a mononátrium-glutamát nevű élelmiszer-adalékanyagok is fejfájást válthatnak ki az arra érzkenyeknél.
Forrás: care2.com