„Az Országos Mentőszolgálat Magyarország legnagyobb egészségügyi intézménye, amelynek feladata az életmentés. Bajtársaink azért választották hivatásuknak a mentést, hogy szaktudásuk és odaadásuk segítségével, a legnehezebb percekben egyetlen biztos pontként segíthessenek embertársaikon. A mentők szerepét, feladatát és funkcióját azonban sajnos máig sokan félreértelmezik” – olvasható az Országos Mentőszolgálat nemrégiben megosztott Facebook-posztjában.
Ne mindenért a mentőket hívd!
Mint írták, nem ritkán fordul elő, hogy a bajtársak a helyszínre érkezve akár több hónapja fennálló panaszokkal, megfázással, horzsolásokkal, kullancscsípéssel vagy szociális problémákkal szembesülnek.
Természetesen ezek a problémák, panaszok sem elbagatellizálhatóak, azonban a mentők bajtársi közössége nem feltétlenül tud megoldást nyújtani rájuk, ezért is fontos a tájékozódás” – fogalmaztak.
A mentők az alábbi infografikában foglalták össze, milyen panaszok esetén elég gyógyszerészhez vagy háziorvoshoz fordulni, és milyen esetben ajánlott az ügyeletre vagy a sürgősségire menned, esetleg kihívnod a mentőket.
Nemrég egy kisfiút segítettek a világra a mentők Tatabányán. Mutatjuk a részleteket!