Mindenképpen menjünk orvoshoz
A házi gyógymódok próbálgatása helyett inkább minél hamarabb kérjünk orvosi segítséget. Minél tovább várunk ezzel, annál nagyobb a veszélye annak, hogy a húgyúti fertőzés továbbterjed a medencénkben, illetve a szervezetünkben, ami akár komoly komplikációkat is okozhat - például a veséink is megfertőződhetnek. Ráadásul a tünetek akár más, komolyabb betegségre is utalhatnak, így aztán az a legbiztonságosabb megoldást ha szakember állapítja meg, hogy pontosan mi a bajunk, és kezelési lehetőséget is ő ajánl.
Ne hagyjuk abba gyógyszerszedést az előírtnál hamarabb
Ha az orvosunk 3 vagy 7 napos antibiotikum-kúrát ír elő, annak minden bizonnyal oka van, és ha jobban is érezzük magunkat a kezelési idő lejárta előtt, akkor sem szabad abbahagyni a gyógyszerszedést, mivel ez nem jelenti azt, hogy elérte a kellő hatást. Ha túl hamar leállítjuk a kezelést, akkor visszatérhet a fertőzés, ráadásul a baktériumok még ellenállóbbak is lesznek a szerrel szemben, így legközelebb már valami még erősebbre lesz szüksége a szervezetünknek ahhoz, hogy leküzdje a betegséget.
Igyunk sok vizet
A húgyúti fertőzések egyik fő tünete a gyakori vizelési inger , de ez semmiképp se tartson vissza senkit attól, hogy a lehető legtöbb folyadékot fogyassza, mivel a dehidratáltság ideális környezetet teremt a szervezetünkben a baktériumoknak a szaporodáshoz. Ha nem iszunk eleget, az ráadásul a gyógyszerek hatékonyságát is csökkentheti. A folyadék serkenti a veseműködést, így segít kimosni a szervezetből a toxinokat is, így az ivás az egyik legfontosabb része a gyógyulási folyamatnak.
Táplálkozzunk megfelelően
Ha húgyúti fertőzésünk van, akkor bizonyos ételeket, italokat jobb kerülni, mert csak feleslegesen irritáljuk vele a húgyhólyagot, vagy éppen dehidratáljuk a szervezetet. Ilyenkor tehát ne fogyasszunk túl sok kávét, ne igyunk alkoholt, koffeines üdítőket, és kerüljük a savas gyümölcsöket, a túl fűszeres ételeket és a mesterséges édesítőket is.
Forrás: womenshealthmag.com