A szakember az InfoRádiónak nyilatkozva elmondta, nem egységes a COVID-19-betegek ellátásának színvonala a magyar kórházakban, ugyanakkor ez szándékos. A legmagasabb színvonalú ellátást biztosító intézményekbe a legsúlyosabb állapotú betegek kerülnek, míg a kevésbé felszerelt központok az enyhébb panaszokkal küzdő fertőzöttek ellátásában vesznek részt. Dr. Ficzere Andrea ezzel együtt leszögezte, mindenhol megvannak a szükséges eszközök és gyógyszerek.
"Az a kérdés, van-e kellő személyzet arra, hogy a beteget megfelelő szinten ápoljuk.
A lélegeztetőgép és a gyógyszer mellé szakember is kell" - tette hozzá. Kifejtette, változó, hogy az egyes kórházakban van-e elég szakember a betegek ellátására. Mindazonáltal ez nem a koronavírus-járványra jellemző sajátosság, hiszen a pandémia előtt is léteztek ilyen jellegű különbségek a rendszerben. Ezzel együtt most különösen fontos, hogy sikerüljön visszaszorítani a járvány terjedését, mert csak így tudnak megfelelő számú egészségügyi személyzetet biztosítani.
Kitért rá, a COVID-osztályokon számos olyan feladat adódik, amelyet kellő ismeretek birtokában bárki el tud végezni. Éppen ezért ezeken az osztályokon - a szükséges oktatást követően - önkéntesek is be tudnak segíteni, jelentős erőforrást felszabadítva az ellátás komplexebb feladataira. "A COVID-osztályokon önkéntesek is be tudnak segíteni, tudnak etetni, sétáltatni, tornáztatni, beszélgetni, amire esetleg nincs kapacitása a szakszemélyzetnek" - fogalmazott a Kórházszövetség elnöke.