Az elmúlt hetekben az egyik legélesebb politikai vitát az váltotta ki, hogy a koronavírus-járvány miatt munkanélkülivé vált embereket, illetve a tevékenységüket szüneteltetni kényszerülő vállalkozásokat hogyan lehet támogatni: segélyezéssel vagy munkahelyvédelemmel, munkahelyteremtéssel. A Századvég legfrissebb közvélemény-kutatásának eredményei szerint az emberek jelentős többsége, 80 százaléka úgy gondolja, hogy a kormánynak meg kell védenie a munkahelyeket, és munkát kell adnia azoknak, akik elvesztették állásukat. Csupán a megkérdezettek 18 százaléka válaszolta azt, hogy a segélyek és készpénztámogatások növelése jelentené a megoldást.
"Az, hogy a lakosság négyötöde a munkahelyek védelme mellett foglal állást, világosan megmutatja, hogy a magyar emberek tisztában vannak a kialakult helyzet súlyosságával és annak természetével, és olyan megoldásokban érdekeltek, amelyek hosszú távon biztosítják a családok jólétét és gyarapodását" - fogalmaztak közleményükben.
Meglátásuk szerint az eredmény igazolja azt is, hogy a "az elmúlt 40-50 évben a magyar emberek megtanulták, hogy az a pénz, amiért nem dolgoztak meg, végső összevetésben sokkal többe kerül, mint az, amelyiket tisztességes munkával keresnek meg."
A közvélemény-kutatás eredményeinek összefoglalása után kitértek arra is, hogy mi várhat ránk a jövőben. "Minden válság egyben lehetőséget is teremt, a mostani arra, hogy a kormány a rendelkezésére álló eszközöket a leggyorsabban azokra a helyekre és ügyekre tudja összpontosítani, amelyek egy korszerű, 21. századi, az emberek érdekeit és jóllétét szolgáló gazdasági rendszer felépítését szolgálják" - írták, példaként említve az innovációt, a digitalizációt és a klímabarát megoldásokat.
A Google adataiból kiderül, melyik megyében mászkálnak a legtöbben a kijárási korlátozás ellenére. Ha kíváncsi az adatokra, olvassa el az nlc.hu összefoglalóját.