Kétségtelen, hogy szülőnek lenni mind fizikailag, mind mentálisan kihívást jelent, azonban a szülői lét gyakorlása a legjobbat teszi az egészségünknek: Sheldon Cohen és Rodlescia S. Sneed kimutatta, hogy a szülők hagyományos megfázás-vírusnak való kitétele 52 százalékkal kevesebb eséllyel vezet megbetegedéshez, mint gyerektelenek esetén.
A munkacsoport érdeklődésének középpontjában régóta a társadalmi kapcsolatok egészségi állapotra gyakorolt hatásai állnak. A szülőség mind pozitív, mind negatív következményekkel jár. Például szülőnek lenni kétségtelenül járulékos stresszt jelent, azonban elhozhatja a teljesség érzését, ráadásul az egyén szociális hálózatának fejlődését is elősegítheti.
A oldalain megjelent cikk 795 egészséges, felnőtt egyénre irányult (életkor 18 és 55 év között). Regisztrálták a résztvevők szülői státuszát, emellett a kort, a nemet, az etnikai hovatartozást, a testtömeget, a foglalkoztatási státuszt, és a végzettséget. A résztvevők immunállapotát úgy mérték fel, hogy egy kísérletes vírustörzs hatásának tették ki őket.
A kutatók megállapították, hogy az egy-, illetve kétgyermekes szülők 48 százalékkal kevesebb eséllyel betegedtek meg, míg a többgyermekeseknél 61 százalékkal volt alacsonyabb ez az arány. A kockázat függetlennek bizonyult attól, hogy a gyermekek otthon éltek, vagy az otthontól távol. Ugyanakkor a gyermekek nem jelentettek extra védelmet, amennyiben a szülők 18 és 24 éves kor között voltak.