COVID-oltás gyerekeknek: még alaposabb vizsgálat szükséges

Bővítik a koronavírus-vakcinák tesztelési létszámát az 5 és 11 év közöttiek körében. Erre azért van szükség, hogy alaposabban vizsgálhassák a ritka mellékhatások kockázatát a gyerekeknél.

Úgy tűnik, hogy kis létszámú klinikai kísérlet esetén nem jelentkeznek a gyerekeknél az mRNS-vakcinák ritka mellékhatásai, mint a szívizom- és szívburokgyulladás. Ezért sajtóértesülések szerint kiterjesztik az eredeti résztvevői létszámot az 5-11 éves korosztályban, hogy alaposabban felmérhessék a kockázati szintet - számolt be róla az ABC News.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus elleni vakcina, koronavírus elleni védőoltás, koronavírus elleni oltás, koronavírus elleni oltóanyag
Bővítik a koronavírus-vakcinák tesztelési létszámát a gyerekek körében. Fotó: illusztráció, Getty Images

A Pfizer nem adott egyértelmű választ

Koronavírus: milyen mellékhatást okozhat a Janssen-vakcina? A válaszért kattintson ide!

A portál nem kapott választ a Pfizertől arra, hogy valóban toboroz-e újabb alanyokat az új típusú koronavírus ellen kifejlesztett vakcinájának teszteléséhez. A gyártó közléséből mindössze annyi derült ki, hogy az 5 éven felüliek körében június elején, az 5 év alattiak körében pedig június 21-én indult el az oltóanyag tesztelése. Az 5 és 11 év közöttiek klinikai kísérleteinek előzetes eredményei egyébként az eredeti tervek szerint szeptemberre várhatóak - kérdés, hogy ezt mennyire befolyásolja az esetleges létszámbővítés.

A Moderna valóban bővítené a létszámot

A Moderna ezzel szemben arról tájékoztatta a portált, hogy valóban célja a kísérletek kiterjesztése, amellyel kapcsolatban folyamatosan aktívan egyeztet az amerikai gyógyszerfelügyelettel, vagyis az FDA-val. A Moderna egyébként eredetileg az év végére vagy a jövő év elejére "jósolta" az óvodások és kisiskolások COVID-19 elleni vakcinázásának lehetséges kezdőidőpontját. Az viszont még kérdéses, hogy az elhúzódó tesztelés mennyivel tolhatja ki a valós dátumot.

Egyre több adat érkezik arról, hogy a különböző vakcinák milyen hatékonysággal védenek az új koronavírus delta variánsa ellen. Mutatjuk a friss híreket!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Élet anafilaxiával

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +19 °C
Minimum: +11 °C

Nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, viszont az északkeleti területeken többórás napsütés várható. Továbbra is főként hazánk délnyugati felében számíthatunk ismétlődő jellegű esőre, záporesőre, zivatarra. Északkeleten, keleten a legkisebb a csapadék esélye, máshol lokálisan, illetve a tartósabban csapadékos délnyugati részeken akár nagyobb területen hullhat kiadós mennyiség. A csapadékhajlam a nap második felében fokozatosan csökken. Általában a keleties, a Nyugat-Dunántúlon az északi szelet kísérhetik élénk, néhol erős lökések, de zivatarok környezetében is lehet szélerősödés. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 27 fok között alakul, a csapadékosabb délnyugaton mérhetjük az alacsonyabb, északkeleten a magasabb értékeket. Az időjárás-változás hátterében egy mediterrán ciklon közeledése áll, ami miatt gyenge kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra