A szakember arról beszélt, hogy évente 30-40 ezer gyermek kapja meg a fertőzést , az esetek öt százaléka súlyos, átlagosan pedig minden századik kórházi ellátást igényel a szövődmények miatt, amelyek lehetnek idegrendszeri tünetek és a bőrön a hólyagoktól visszamaradó hegek.
Megemlítette, hogy a közösségbe kerülés előtt van esély a betegség elleni védekezésre, ezért is fontos, hogy megkapják a gyerekek a részleges védettséget adó első, majd az ezt kiterjesztő második oltást is .
Miért kell két oltás bárányhimlő ellen?
Amikor a bárányhimlő elleni védőoltást 1995-ben bevezették az Egyesült Államokban, a szakértők arra számítottak, hogy egyszeri oltás elegendő lesz az élethosszig tartó védettség eléréséhez. Mára azonban kiderült, hogy tévedtek.
Az első oltás által nyújtott védettség idővel csökken, ezért emlékeztető oltásra van szükség, ha a lehető legnagyobb eséllyel szeretnénk megvédeni gyermekünket a vírusos betegség ellen. A szakértők 10 éven át tartó vizsgálat után jutottak erre a következtetésre. 1995-2004 között több mint 11 ezer beoltottat követtek nyomon. Közülük 1080-an, vagyis 9,5 százalékuk átesett a betegségen, amely azonban enyhébb tünetekkel jelentkezett, mint általában a nem oltott betegek esetében. A témáról itt olvashat bővebben .