A Reacty Digital több mint 900, 18 és 79 év közötti magyar internetezőt vont be legutóbbi kutatásába. A felmérést március 24-e és április 7-e között végezték a Véleményem Van online kutatási közösség tagjainak körében. Az adatok nem, kor és régió alapján is reprezentálják a lakosság véleményét. A kutatócég arra volt kíváncsi, hogy a koronavírus-járvány mennyire változtatta meg a magyarok online vásárlási szokásait.
Egyre többen rendelnek
Mint kiderült, a koronavírus okozta helyzet miatt a válaszadók csaknem negyede inkább semmilyen boltba nem megy, hanem kizárólag online rendeli meg a szükséges termékeket. A felmérés résztvevőinek több mint tizede pedig úgy nyilatkozott, hogy bár korábban nem tervezte, most már inkább interneten rendeli házhoz a háztartási tisztító termékeket és az egészséghez kapcsolódó árucikkeket. Online élelmiszer-vásárlásra a válaszadók ötödét, készételek rendelésére pedig az emberek 13 százalékát késztette a járvány.
Az is kiderült, hogy a válaszadók háromnegyede biztonságosnak tartja az online vásárlást, ám elsősorban a belföldi eladókban bíznak. Akik pedig már korábban vásároltak külföldről, azok fele a koronavírus-helyzet miatt inkább lemond erről a lehetőségről. Emellett a válaszadók 50 százaléka mondta azt, hogy csak olyan webáruházból rendelne, ahol készpénzmentesen lehet fizetni, az online rendelők ötöde pedig mindenképpen házhoz szállítást kérne.
Ettől félnek a magyarok
A kutatásból az is kiderült, hogy a magyarok kétharmada tart attól, hogy elkapja a koronavírust . Ennél jobban csak valamely családtagjuk elvesztésétől félnek az emberek - ezt a válaszadók 75 százaléka jelölte meg legnagyobb félelmének. A járvány miatti munkanélküliségtől a részmunkaidőben dolgozók kétharmada, valamint a teljes munkaidőben dolgozók 44 százaléka tart.
A járvány miatti otthonlét a tartós fogyasztási cikkek piacára is hatással volt. Van néhány jól meghatározható termékcsoport, amelyekből a szokásosnál sokkal többet adtak el az utóbbi hetekben. A részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!