A semlegesítő antitestek olyan ellenanyagok, amelyek az új típusú koronavírus (vagy más kórokozó) sejtjét bénítják meg, semlegesítik a hatását, és blokkolják a fertőzést. Az olasz szakemberek pedig megállapították, hogy ezek az antitestek a betegség súlyosságától, valamint a betegek korától és más betegségeitől függetlenül nyolc hónapon át megmaradnak a szervezetben.
A kutatás részletei
Az olasz közegészségügyi intézet (ISS) kutatói 162 fertőzött esetét tanulmányozták, akiket a koronavírus-járvány első hulláma idején a milánói Szent Rafael Kórház intenzív osztályán kezeltek. A vizsgált betegek kétharmada férfi volt, a páciensek átlagéletkora pedig 63 év. A betegek mintegy 57 százalékának volt egyéb egészségügyi problémája is - a leggyakoribb alapbetegség a magas vérnyomás (44 százalék) és a cukorbetegség (24 százalék) volt.
Az első vérmintákat 2020 márciusában és áprilisában vették le, majd novemberben ismételten vért vettek a COVID-19-et túlélt paciensektől. A vizsgált esetek közül az adatok szerint huszonkilenc beteg hunyt el a kórban. A szakemberek azt látták, hogy a koronavírust semlegesítő antitestek jelenléte - bár idővel csökkent - az adott időszak alatt állandó volt, és nyolc hónappal a betegség diagnosztizálása után mindössze három beteg volt, akinek már nem lett pozitív az antitest-tesztje.
Az antitestek ezért fontosak
Ezen ellenanyagok jelenléte egyébként kulcsfontosságú a betegség kezdeti szakaszában a kór sikeres leküzdése szempontjából. "Akiknél nem fejlődtek ki antitestek a fertőzés első tizenöt napja alatt, azoknál nagyobb volt a kockázata a súlyosabb COVID-19 kialakulásának" - közölték.
Van, ahol még a kórházi dolgozók sincsenek beoltva - olvassa el a részleteket!