Újabb követelést fogalmazott meg a kormány felé a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) közös sztrájkbizottsága. Azt szeretnék, hogy a kormány vonja vissza a koronavírus-oltás kötelezővé tételéről szóló rendelkezését - számolt be róla a Népszava.
Szerdáig megszülethet a döntés
A PDSZ választmányi tagja, Nagy Erzsébet elmondása szerint a képviselők szerdán három és fél órán keresztül tárgyaltak az Emberi Erőforrások Minisztériumával, egyebek mellett a kötelező COVID -oltás eltörléséről is. Végül azt az ígéretet kapták, hogy a kormány jövő hét szerdáig átgondolja a dolgot, és egy új javaslatot dolgoznak majd ki. A szakszervezeteknek egyébként felelőtlenségnek tartják, hogy jelenleg olyan szereplők hozhatnak döntést az oltások kötelezővé tételéről, akik "sem országos és területi járványügyi adatokkal, sem megfelelő szaktudással nem rendelkeznek".
Leállhat a fővárosi tömegközlekedés
Ahogy már beszámoltunk róla , a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége sem fogadta túl jól a kormány kötelező oltásról szóló döntését. Úgy vélik, amennyiben kötelezővé teszik a fővárosi önkormányzat cégei körében a dolgozók koronavírus elleni oltását, az akár budapesti tömegközlekedés leállását is eredményezheti. Az érdekképviselet becslése szerint a BKV-s dolgozók körülbelül 40 százaléka oltatlan, ezért azt kérték a fővárosi önkormányzattól, hogy ne tegyék kötelezővé a védőoltást.
A Főpolgármesteri Hivatal tájékoztatása szerint bár végleges döntést még nem hoztak a kérdésben, a szakszervezetekkel folytatott egyeztetések alapján valószínű, hogy egyelőre nem lesz kötelező a koronavírus -oltás a főváros önkormányzati intézményeinél.
Még akkor is 25 százalék esély van arra, hogy a családtagok megfertőzik egymást az új típusú koronavírussal, ha az egy háztartásban élők minden tagja megkapta a védőoltást.