Újabb 2047 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 331768-ra nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Emellett elhunyt 118 beteg, így a koronavírus-járvány hazai áldozatainak száma 10198-ra emelkedett - olvasható a koronavirus.gov.hu -n. A legutóbbi elhunytak többsége idős, krónikus beteg személy volt. Meghalt ugyanakkor egy 37 éves férfi is, aki vérszegénységgel és magas vérnyomással küzdött.
5646-an vannak kórházban
Jelenleg 142029 aktív koronavírus -fertőzött van Magyarországon. 5646-an szorulnak kórházi kezelésre, közülük 396-an lélegeztetőgépen vannak. Közben viszont 179541 személyt már gyógyultnak nyilvánítottak. A legfrissebb adatok szerint 20657 személy van hatósági házi karanténban, és már több mint 2,72 millió koronavírustesztet végeztek el az országban.
Részletek a vakcináról
Immár 25 kórházi oltóponton zajlik az egészségügyi dolgozók oltása. Közben pedig már elindultak az előkészület az idősotthonok lakóinak és dolgozóinak vakcinálásával kapcsolatban is. A koronavírus-járvány lassítása és a kórházak teljesítőképességének fenntartása érdekében viszont továbbra is érvényben vannak a korábban bevezetett védelmi intézkedések. Az év első felében pedig várhatóan újabb koronavírus-vakcinák kaphatják meg a gyógyszerészeti hatóságok engedélyét, és akkor Magyarországra további oltóanyagok is érkezhetnek, amelyekkel megkezdődhet a lakosság tömeges oltása. A védőoltás ingyenes és önkéntes lesz, érdemes rá regisztrálni. Igényüket már 600 ezren jelezték.
Érvényes korlátozások
A kijárási tilalom és a többi védelmi intézkedés január 11-éig még biztosan életben marad. Az új típusú koronavírus terjedésének megfékezése érdekében továbbra is javasolt kerülni azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, a rendeletben meghatározott helyeken pedig viseljünk maszkot, amelynek a szánkat és az orrunkat is takarnia kell. Ezek mellett ne feledkezzünk el a legalább 1,5 méteres távolság betartásáról, valamint a gyakori és alapos kézmosásról sem. A legfontosabb pedig az, hogy akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát.
"Családi drámákat nézünk végig": hogyan dolgozzák fel az egészségügyi dolgozók a második hullámot? A válaszért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!