Dózisonként ezer dollárért, vagyis csaknem 302 ezer forintért kínáltak soron kívüli Pfizer-oltást Mexikóban. Később azonban kiderült, hogy átverésről van szó, ám addig már 80 embert sikerült beoltaniuk a csalóknak a hamis készítménnyel - számolt be róla a Wall Street Journal . Az érintetteknek szerencsére nem lett egészségügyi károsodásuk a szertől.
Van, ahol hialuronsavat árultak oltásként
A bűnözők igazán kreatív módszerekkel próbálnak "vakcinákat" szerezni, hogy azokat méregdrágán eladhassák a kétségbeesett és türelmetlen embereknek. Lengyelországban például hialuronsavat tartalmazó ampullákat próbált Pfizer-vakcinaként értékesíteni egy férfi, őt azonban még azelőtt elkapták, hogy nyélbe üthette volna az üzletet a koronavírus elleni oltásra vágyó, gyanútlan személyekkel.
Visszaélnek a helyzettel
A Pfizer globális biztonsági vezetője, Lev Kubiak az esetekkel kapcsolatban azt mondta, a bűnözőknek tökéletes lehetőséget biztosít, hogy egyelőre nincs akkora elérhető mennyiség az új típusú koronavírus elleni oltásokból, mint amekkora a kereslet. Egyébként már több oltóanyaggyártó cég is együttműködik a rendőrséggel annak érdekében, hogy mielőbb lecsaphassanak a hamis vakcinákkal kereskedőkre.
Az akciók keretében több ezer gyanús ampullát foglaltak már le, egyebek mellett Kínában és Dél-Afrikában is. Emellett már számos olyan honlapot kellett letiltani, amelyek azt állították, hogy azokon keresztül közvetlenül a Pfizertől vagy a Modernától rendelhetünk COVID-19 elleni vakcinákat, valójában viszont csak a személyes adatok ellopása volt a céljuk. Ezek az esetek arra hívják fel a figyelmünket, hogy nem szabad bedőlni a jól hangzó ajánlatoknak, amelyek azt ígérik, hogy az oltási sorrend végigvárásánal egyszerűbben és gyorsabban juthatunk oltáshoz.
Koronavírus: oltóponttá alakítanak egy magyar gyárat - olvassa el a részleteket!