A beteget - egy 81 éves nőt - magas lázzal szállították kórházba, és tünetei alapján már felvételekor azonnal szűrték koronavírus-fertőzésre . A magas láz mellett a nő egy jellegzetes bőrbetegség tüneteit is mutatta. Az orrgaratkenet negatívnak bizonyult koronavírusra, a gyulladt bőrből vett biopszia viszont kis mennyiségű koronavírust mutatott ki. Hat héttel később antitestre is szűrték a beteget, a vizsgálat azonban negatív eredményt hozott.
Dr. Elisabeth Roider, a kórház bőrgyógyásza fontosnak nevezte az esetet, mivel alátámasztja, hogy a jelenleg alkalmazott koronavírustesztek nem hibátlanok. Ki kellene tehát egészíteni a rutinteszteket a bőrbiopszia-minták vizsgálatával, ami segíthetne fényt deríteni a COVID-19 tényleges gyakoriságára a lakosságban.
Az eset egyben azt a vélekedést is megerősíti, miszerint nem minden COVID-19-beteg szervezetében jelennek meg antitestek . További tanulmányokra van szükség annak megértéséhez, hogy mikor alakul ki immunitás a koronavírus-fertőzéssel szemben, ami létfontosságú a vakcinafejlesztési erőfeszítések sikere és nyájimmunitás koncepciója érdekében.
Különleges buszmegállókat állítottak fel Szöulban: a fedett várakozóhelyek nemcsak a napsütéstől vagy az esőtől védik az utazókat, hanem a koronavírus-fertőzéstől is. Minderről bővebben olvashat az nlc.hu cikkében .