A The Washington Post beszámolója szerint a belső dokumentum arra sürgeti az amerikai egészségügyi tisztviselőket: "ismerjék el, hogy a háború megváltozott". A lap által idézett - még hivatalosan nem publikált - adatok azt mutatják, hogy a COVID-19 ellen beoltott személyek ugyanolyan könnyen továbbadják a delta variánst, mint a még be nem oltott emberek. A dokumentumban szó esik az egészségügyi szakemberek aggályairól azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi oltások hatékonyak-e a delta variánssal szemben, illetve szükség van-e egy esetleges emlékeztető oltás beadására.
"Az embereknek meg kell érteniük, hogy nem farkast kiáltunk. Ez komoly. Ez (a delta variáns) az egyik legfertőzőbb vírus, amit ismerünk" - mondta el Rochelle Walensky, a CDC igazgatója pénteken a CNN amerikai hírtelevíziónak . A CDC kedden adott ki útmutatást arra vonatkozóan, hogy a beoltott embereknek is maszkot kellene viselniük beltéren, a járványügyi szempontból kockázatos régiókban.
A The New York Times , amely a dokumentum másolatát is megszerezte, arról számolt be, hogy a delta variáns fertőzőbb lehet, mint a SARS-CoV, az Ebola, a közönséges náthát, az influenzát és a himlőt okozó vírusok, és ugyanolyan fertőző, mint a bárányhimlő . Egy, a lapnak nyilatkozó szövetségi tisztviselő azt mondta: az ügynökség "komolyan aggódik a beérkezett adatok ismeretében, amelyek azt mutatják, hogy a delta variáns olyan komoly fenyegetést jelent, amely azonnali cselekvést igényel".
A koronavírus elleni oltástól vonakodókat sokan rögtön tudatlannak vagy önzőnek bélyegzik. Pedig a hezitálás nem egyenlő a zsigeri elutasítással, hátterében számos társadalmi és pszichológiai tényező állhat. A témáról ide kattintva olvashat bővebben.