Fontos lenne, hogy az egészségügyi dolgozók példát mutassanak azzal az emberek számára, hogy mindannyian beoltatják magukat az új koronavírus ellen. Ezen felül járványügyi szempontból is számottevő az egészségügyi dolgozók átoltása, mivel ők egyben a fertőzés terjedésének lehetséges forrásai is - szögezte le az InfoRádiónak nyilatkozva Daróczy-Gaál Ágnes.
Hozzátette, azok az egészségügyi dolgozók, akik mindennapi munkájuk során COVID-19-betegekkel foglalkoznak, teljes mértékben oltáspártiak. A többi dolgozó körében akadnak még ugyanakkor oltásellenesek, illetve olyanok, akik tartanak a vakcinától. A járvány megfékezése érdekében ugyanakkor nekik is élniük kellene a védőoltás nyújtotta lehetőséggel.
A Magyar Orvosok Szakszervezetének alelnöke kitért arra is, nem biztos benne, hogy célravezető lenne az oltás kötelezővé tétele. Ehelyett inkább a lakosság részletes tájékoztatásával lehetne növelni a vakcina elfogadottságát. "Érdekeltté kell tenni az állampolgárokat abban, hogy beoltassák magukat, megértetni velük, hogy milyen költsége van a kezelésüknek, ha megbetegszenek" - mutatott rá, kiemelve, hogy két-három hét intenzív osztályos kezelés mintegy 14-21 millió forintos költségbe kerülhet az államnak. A szakember szerint érdemes belegondolni, mi lenne, ha ezt a betegeknek saját maguknak kellene finanszírozniuk.
Kicsoda Karikó Katalin, és miért zseniális a szabadalmaztatott eljárása, amely megadta nekünk a koronavírus elleni vakcinát? A témáról bővebben társportálunk, az nlc.hu cikkében olvashat.