A Journal of Forensic and Legal Medicine április 11-én online közzétett tanulmányából kiderült: valószínűsíthető, hogy egy bangkoki törvényszéki orvos egy fertőzött elhunyttól kapta el a koronavírust. Mivel a szervezete nem tudta legyőzni a COVID-19-et , a szakember később belehalt a betegségbe.
Március 19-én, a tanulmány írásakor Thaiföldön mindösszesen 272 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak. A kutatók azonban hangsúlyozták, az esetek többségét külföldről hozták be, így nem valószínű, hogy a törvényszéki orvos valahol a munkahelyén kívül vagy a kórház egyik betegétől kapta volna el a kórokozót.
Azt egyelőre nem tudják, meddig fertőzhet
Dr. Otto Yang professzor azt mondja, nem meglepő, hogy egy nemrég elhunyt COVID-19-páciens teste fertőzhet. "A holttestek órákig, de akár napokig is fertőzhetnek" - szögezte le. Azt azonban még nem tudták megállapítani, a kórokozó pontosan meddig maradhat fertőzőképes az elhunytban.
A történtek fényében a kutatók azt ajánlják, ha a törvényszéki orvosok koronavírus-fertőzésben elhunyt áldozattal érintkeznek, tegyenek meg bizonyos óvintézkedéseket. Célszerű védőfelszerelést viselniük, amibe beletartozik a védőruha, a kesztyű, a maszk, a védőszemüveg és a sapka is.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint egyébként általánosságban elmondható, hogy a legtöbb kórokozó nem képes elég ideig túlélni ahhoz, hogy a halál után megfertőzzön másokat. "Az emberi maradványok csak néhány különleges esetben, például kolera vagy vérzéses lázat okozó kórok esetén jelenthetnek kockázatot."
Forrás: livescience.com
Hatásosnak tűnő gyógyszert találtak a koronavírus ellen - olvassa el a részleteket az nlc.hu cikkében .