Remek dolognak tartja az oltóanyagokat , ám úgy véli, még messze a védelem, amelyet várnak tőlük - mondta Margaret Harris, a WHO szóvivője genfi sajtótájékoztatóján kedden. Az esetszámok újabb megugrása elleni leghatékonyabb védekezés továbbra is a közegészségügyi rendelkezések betartása - szögezte le.
Újabb oltóanyag engedélyezését kezdték el a britek
Mindeközben kedden az Egyesült Királyságban megkezdődött a vírus elleni tömeges oltási kampány azt követően, hogy a brit gyógyszerfelügyeleti hatóság (MHRA) a múlt héten bejelentette a Pfizer és a BioNTech vállalatok által közösen kifejlesztett oltóanyag forgalmazásának engedélyezését. A hatóság ugyanakkor megkezdte az AstraZeneca brit-svéd gyógyszeripari csoport és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű koronavírus-oltóanyagának engedélyezési eljárását is.
Oroszországban is osztják már az oltást
A hét végén Moszkvában is megkezdődött az orosz fejlesztésű, kifejlesztői szerint 95 százalékos hatékonyságú Szputnyik V nevű oltóanyag szétosztása Indonéziába pedig megérkezett a kínai Sinovac Biotech oltóanyaggyártó cég koronavírus elleni vakcinájának első szállítmánya. Több ország, egyebek közt Hollandia bejelentette, hogy januárban megkezdi az oltási kampányt. A világszervezet részéről mindazonáltal többször hangsúlyozták a megelőzés és a járványügyi szabályok fokozott betartását: december elején egyebek közt arra figyelmeztettek, a járvány terjedésének megelőzése érdekében bizonyos helyzetekben otthon is javasolt a védőmaszk viselése.
William Shakespeare-t is beoltották koronavírus ellen - ez nem átverés, az nlc.hu cikkéből pedig az is kiderül, hogy mindez hogyan lehetséges.