Koronavírus: egyre hatékonyabban oltunk

Egyre hatékonyabban használjuk fel a rendelkezésre álló vakcinákat, a jobb eredményekhez azonban az oltóanyagok trükkös számolása is hozzájárul.

Az EU-s országok oltási hatékonyságáról közöl rendszeresen adatokat az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC). Ez arról árulkodik, hogy a tagállamok milyen hatékonysággal használták fel a már megérkezett oltóanyagokat. A Telex cikke szerint Magyarország a mezőny hátuljáról indulva fokozatosan javul a hatékonyságban, bár a vakcinák trükkös számolása is javítja az eredményeket.

Koronavírus: mennyi ideig tart a védettség az oltás után? Az új típusú koronavírus elterjedése óta az egyik legnagyobb témakör, amelyet nagyfokú bizonytalanság övez, a fertőzés lezajlása után kialakuló immunitás. Nincs ez máshogy a vakcinák nyújtotta védelemmel sem - egyelőre a szakértők is csak óvatos becslésekbe bocsátkoznak. Összegyűjtöttük, mit lehet tudni eddig - kattintson !

Javuló tendencia egy kis trükközéssel

A cikk szerint a múlt hét elejére még csupán a beérkezett vakcinák 56,04 százalékát használtuk fel, a hétvégére ez az arány már 65,29 százalékra javult. Mostanra pedig elértük a 72,4 százalékot. Ezzel Magyarország a 29 tagú mezőnyben a 25. helyről a 20-ra jött fel, ahol Horvátországgal holtversenyben állunk.

Egyre hatékonyabban használjuk fel a rendelkezésre álló vakcinákat. Fotónk illusztráció, forrás: Getty Images
Egyre hatékonyabban használjuk fel a rendelkezésre álló vakcinákat.Fotónk illusztráció, forrás: Getty Images

A lap kiemeli: az operatív törzs a saját összesítésébe már a legutóbbi, március 11-i közléskor is beleszámolta azokat az orosz és kínai vakcinákat, melyek érkezéséről a hazai sajtó is beszámolt ugyan, az ECDC-nek viszont még mindig nem jelentették le. A hazai táblázatban 425 600 orosz és 1 millió kínai vakcina szerepel, míg az európaiban csak 146 ezer és 550 ezer. Ezeket a szállítmányokat a Nemzeti Népegészségügyi Központ még vizsgálja, csak ezután lesznek bevethetők. Így valószínűleg csak a hazai tájékoztatáskor számolják azokat, az ECDC összesítésében viszont rontaná a statisztikát a fel nem használható mennyiség.

Az új típusú koronavírus újabb variánsa jelent meg a franciaországi Bretagne-ban, amely PCR-teszttel nem mutatható ki - közölte a francia egészségügyi minisztérium. Az első vizsgálatok szerint a variáns nem súlyosabb és nem is fertőzőbb mint az eredeti vírus. Erről bővebben ide kattintva olvashat korábbi cikkünkben.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +7 °C
Minimum: +1 °C

A köd, illetve rétegfelhőzet reggel még terjeszkedik, majd ezt követően a látási viszonyok fokozatosan javulnak. Eközben azonban délnyugat felől tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, és a Dunántúlon, később a Duna-Tisza közén gyenge eső is valószínű. A légmozgás általában mérsékelt marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 6 és 11 fok között várható, de a tartósan ködös vidékeken ennél több fokkal hidegebb lesz. Késő este -2, +7 fok valószínű. Napközben egy hidegfront dominál majd, ami a frontérzékenyeknél okozhat kellemetlenségeket.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra