Az amerikaiak hétfő délutánig 33,71 millió igazolt esetről és több mint 605500 halottról adtak hírt. Az elmúlt időszakban ismét dinamikus növekedés volt az új koronavírus-fertőzöttek számában, így jelenleg naponta mintegy 13 ezer új esetet regisztrálnak. Ennek elsődleges oka a delta variáns gyors terjedése.
Nyereményjátékokkal biztatnak oltakozásra
Jelenleg átlagosan egymillió embert oltanak be naponta Amerikában, ami jóval kevesebb a néhány hónappal ezelőtt csúcsra járatott oltási kampány idején beadott napi hárommillió oltásnál. Több amerikai államban mindenféle ösztönzőkkel, nyereményjátékokkal és ajándékokkal próbálják rávenni az embereket az új típusú koronavírus elleni védőoltás beadatására. Ennek ellenére szakértők arra számítanak, hogy tovább lassul az oltási kampány, mivel egy makacs kisebbség továbbra elutasítja a vakcinát. Felmérések szerint az ország lakosságának akár a húsz százalékát is kiteheti azok csoportja, akik vonakodnak vagy mereven elutasítják a koronavírus elleni oltást.
Nem sikerült elérni a kitűzött célt
A számos ösztönző intézkedéssel és az elegendő vakcinakészlettel sem sikerült elérni az Egyesült Államok elérje a Joe Biden elnök által kitűzött célt, amely szerint július 4-éig, a függetlenség napjáig a felnőtt lakosság hetven százalékának beadták volna a koronavírus elleni oltás legalább első adagját. Igaz, nem sokon múlott: az amerikai betegségmegelőzési központ (CDC) közlése szerint ugyanis vasárnapig a felnőtt lakosság 67 százaléka, vagyis 173 millió ember kapta az első dózist.
Az összes, mintegy 330 millió lakosra vetítve a polgárok mintegy 55 százaléka kapta meg az oltás legalább első adagját. A felnőttek 58 százaléka pedig már teljes COVID-19 elleni védettséggel rendelkezik, vagyis megkapta az összes szükséges részoltását.
Delta variáns: "akár tönkre is teheti a nyarat" - olvassa el a részleteket!