A koronavírus-járvány tapasztalata azt mutatja, hogy a társadalomnak jobban meg kellene becsülnie az egyes szakmákat, különösen az egészségügyi ágazathoz köthető hivatásokat, amelyek eddig alulfizetettek és alulértékeltek voltak az Európai Unióban - jelentette ki Nicolas Schmit, a szociális ügyekért és foglalkoztatásért felelős uniós biztos.
Át kell értékelni bizonyos dolgokat
"Át kell értékelnünk, hogy mekkora az egyes szakmák társadalmi értéke, mivel (...) sok esetben a bérezés jelenleg nem felel meg ennek az értéknek" - fogalmazott. Kiemelte azt is, hogy a koronavírus -járvány megnövelte az európai munkaerőpiac már létező problémáit is - erősödött például a fiatalok kedvezőtlen foglalkoztatottsága, és emiatt bizonytalanabbá váltak jövőbeli kilátásai.
Az is problémát jelent, hogy a koronavírus-járvány alatt túl sok szó esik a foglalkoztatás rugalmasságáról, míg a dolgozók szociális védelméről sokkal kevesebbet hallatni. Ezért elengedhetetlen a munkakörülmények átfogó javítása Európa-szerte, továbbá a dolgozói jogok védelme - hangsúlyozta. Megemlítette továbbá, hogy a járvány utáni gazdasági fellendülést elősegítő, a vállalkozások talpraállását támogató bankhitelek hasznosak, azonban az adósságfelhalmozás sem a megfelelő megoldás.
A biztos kiemelte azt is, hogy a koronavírus -járvány által legjobban sújtott déli országok megsegítése az egész uniónak érdeke, mivel - az unió egységes piacának köszönhetően - az északi országok is jelentős mértékben exportálnak ezekbe a tagállomokba.
Sztárok, akik sok jót remélhettek 2020-tól, aztán arcukba robbant a járvány - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!