A tisztifőorvos hangsúlyozta, hogy a szelepes maszkok nem hétköznapi használatra valók, hanem az egészségügyi személyzet számára vannak fenntartva. Ezek a védőeszközöknek ráadásul teljesen más a céljuk, mint a tömegközlekedéshez vagy boltba járáshoz ajánlott maszkoknak. A szelep ugyanis a kintről beszívott levegőt szűri meg, de amit kifújunk, azt nem. Így ha egy tünetmentes koronavírus-fertőzött ezt viselve megy közösségbe, akkor nagy mennyiségben a levegőbe juttatja a szelepen keresztül a kórokozó részecskéket.
Ezek a maszkok ajánlottak
A szakember tehát továbbra is az egyszer használatos sebészi maszkokat, vagy a mosható textilmaszkokat ajánlja a lakosságnak. Elmondta továbbá, hogy ezek a védőeszközök maximum 4 órán át védenek megfelelően az új típusú koronavírus ellen, ugyanakkor nagyon fontos, hogy köhögés vagy tüsszögés után rövid időn belül cseréljünk maszkot.
Rendkívül erős a második hullám
A napi esetszám már harmadik napja közelíti meg a 4 ezret - hívta fel a figyelmet a tisztifőorvos. Mivel egy rendkívül erős második hullámnak vagyunk tanúi, fokozottan be kell tartanunk a koronavírus-járvány megfékezését célzó szabályokat - fűzte hozzá. Elmondta azt is, hogy a kórházba kerülők nagyjából 7 százaléka kerül lélegeztetőgépre, a légzéstámogatásra szorulóknak pedig körülbelül a fele tud felépülni a súlyos fertőzésből.
A tájékoztatón elhangzott továbbá, hogy mától új szabályok léptek érvénybe a maszkviseléssel kapcsolatban, ezért a rendőrség is fokozottabban ellenőrzi ezen előírások betartását. Erről Gál Kristóf, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője beszélt.
68 napig volt lélegeztetőgépen Hajnalka, az orvosok sem hitték, hogy legyőzi a koronavírust
- a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!