A június 28. és július 11. között regisztrált adatok alapján egyértelműen sikerült megállapítani, hogy 28 ország közül 19-ben a delta variáns a domináns. A 19 országban átlagosan 68,3 százalék volt azoknak az aránya, akik a koronavírus delta variánsával fertőződtek meg, míg azoknak az aránya, akik a koronavírus előző domináns, alfa nevű brit variánsát kapták el, 22,3 százalékra csökkent. A WHO és az ECDC egyúttal felhívta a figyelmet annak szükségességére, hogy fokozzák a koronavírus terjedésének megfékezését célzó erőfeszítéseket.
A fiataloknál nagyon gyors a növekedés
Az Európában feljegyzett koronavírus-fertőzöttek száma egyébként az elmúlt négy hét mindegyike során nőtt. Ez a növekedés kifejezetten gyors volt a fiatalabbak körében. A koronavírus delta variánsa már csaknem az összes európai országban megjelent, és a jelenlegi tendenciák szerint a következő hónapok során világszerte dominánssá válik.
"Messze vagyunk még a járvány végétől, és sajnálatos módon számos térségbeli országban a koronavírusos esetek számának jelentős növekedésének lehetünk szemtanúi a rendkívül fertőző delta variáns terjedésével összefüggésben" - jelentette ki Hans Kluge, a WHO európai igazgatója. Kluge szerint az azonban jó hír, hogy az adatok egyértelműen azt mutatják: jelentősen csökkenti a súlyos megbetegedések és halálozás kockázatát a teljes körű oltás.
Koronavírus: megfejtették a delta variáns titkát - kattintson a részletekért!