A 82 millió lakosú Törökországban áprilisig semmilyen kijárási korlátozást nem hirdettek meg. Az elemzők most attól tartanak, hogy a koronavírus elhatalmasodik az országon, ennek pedig komoly következményei lehetnek egy olyan gazdaságra nézve, amely több éve devizájának leértékelődésével és növekvő munkanélküliséggel küzd - írta a Portfólió a CNBC cikkére hivatkozva.
Nagy lehet a baj
Törökországban március 11-én regisztrálták az első koronavírus-fertőzöttet, azóta - tehát valamivel több mint 1 hónap alatt - pedig több mint 69 ezer betegről és 1518 áldozatról számolt be az ország. Törökország ezzel a 9. helyen áll a 10 legérintettebb ország listáján. Ennek ellenére egyelőre csak hétvégére rendeltek el kijárási korlátozást a törökök.
Törökországban egyébként már januárban is 14 százalékos volt a munkanélküliség aránya, az elemzők számításai szerint azonban a koronavírus-járvány miatt jelentősen megnő majd az állás nélkül maradtak száma. A legtöbb nem létfontosságú üzlet ugyanis bezárt, a turizmus pedig tulajdonképpen megszűnt az országban.
Lesz segítség, de nem biztos, hogy elég
A kormány több tízmilliárd lírás finanszírozással segíti ki a koronavírus okozta helyzet miatt bajba jutott vállalkozásokat - jelentette be Recep Tayyip Erdoğan török elnök. Nagy kérdés viszont, hogy ez mire lesz elég. A török líra ugyanis már így is 13 százalékot gyengült idén a dollárhoz képest, az elemzők pedig további inflációra számítanak. Egyes szakértők szerint Törökországnak IMF-hitelre lenne szüksége a helyzet megoldásához, ettől azonban a török államfő elzárkózik.
Szomorú üzenetet hagyott a strandon egy ausztrál nő, aki elveszítette a munkáját - olvassa el társportálunk, az nlc.hu erről szóló cikkét!