A bejelentés szerint a sürgősségi eljárást kérnek az amerikai élelmiszer-, és gyógyszerfelügyelettől (FDA) a készítmény forgalomba hozatalához. Albert Bourla a vakcinával folytatott eddigi kísérletek eredményeit jónak értékelte, és mint írta, ezeket részletesen be is terjesztik az FDA-hez. Oroszországon és Kínán kívül még egyetlen országban sem engedélyezték új típusú koronavírus elleni oltóanyag forgalomba hozatalát. A Pfizer és német partnere ezzel világelső lenne.
Bourla mindazonáltal világossá tette, hogy bár a kísérletek nagyon előrehaladott szakaszban vannak és sikeresek is, de a vakcina nem fog forgalomba kerülni a november 3-án esedékes amerikai elnökválasztás előtt. "A közbizalom biztosítása és a nagy zűrzavar elkerülése végett fontos, hogy a közvélemény világosan értse a menetrendünket" - fogalmazott a vezérigazgató, leszögezve, hogy a kísérleti eredmények részleteit is - akár pozitívak, akár negatívak - nemcsak az FDA-hez nyújtják be, hanem a közvélemény számára is elérhetővé teszik.
A baltimore-i Johns Hopkins egyetem és kórház adatai szerint az Egyesült Államok középnyugati tagállamaiban ismét nagyon megszaporodott a diagnosztizált koronavírusos fertőzések száma. Az újonnan regisztrált fertőzöttek száma csütörtökön és pénteken is meghaladta az 53 ezret. Sok az új fertőzött Wisconsinban, Iowában, Kansasben, Missouriban, Kentuckyban és Oklahomában. Péntekre a járvány alatt diagnosztizált amerikai fertőzöttek száma meghaladta a nyolcmilliót.
Az infektológus szakember szerint november elejéig akár 40 ezerre is emelkedhet az aktív fertőzöttek száma Magyarországon - írta meg az nlc.hu .