A Pekingi Egyetem Élettudományi Iskolájának tudósai és a Kínai Tudományos Akadémiához tartozó sanghaji Pasteur Intézet kutatói a Kínában kitört koronavírus-járványt vizsgálva mutatták ki a vírus két fő törzsét. Az előzetes eredmények szerint a vuhani megbetegedések 70 százalékát a koronavírus egy agresszívabb törzse okozta, a maradék 30 százalékért pedig egy kevésbé agresszív törzs volt felelős.
Ezek csak előzetes eredmények
A kutatók azonban felhívták a figyelmet arra, hogy egyelőre korlátozott adatokból dolgoztak. Ahhoz, hogy a következő kutatások jobban feltárják a koronavírus evolúcióját, nagyobb adatmennyiségre lesz szükség. Más szakértők is azt javasolják, hogy egyelőre kezeljük óvatosan a tanulmány koronavírussal kapcsolatos megállapításait. Nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni ezekből, mivel még csak előzetes eredményeken alapultak.
Közben szerdán Kína egyik vezető orvosi szövetsége bejelentette, hogy a koronavírus átlagos lappangási időszaka 5-7 nap, de maximum 14 nap lehet. Eddig ez a leghitelesebb becslés a vírus lappangásával kapcsolatban.
Kínában már csillapodik a járvány
Az új koronavírus-járvány 2019 végén indult el a közép-kínai Vuhanból. Az új vírus azóta több mint 80 ezer embert fertőzött meg és 3 ezernél is több áldozatot szedett Kínában. Szerdán 139 új megbetegedést és 31 új halálesetet regisztráltak az országban. Jelenleg több mint 25 ezer koronavírusos beteget kezelnek a kórházakban, közülük 6 ezernek súlyos az állapota. 52 ezren viszont már meggyógyultak.
A napokban azonban egy meglepő esetről is beszéloltak a gócpontnak számító, 11 millós városból. Ahogy már megírtuk , március 2-án meghalt egy gyógyultnak hitt koronavírusos beteg. A férfit a kórház elhagyása után két nappal ismét rosszul lett, szájszárazságról és puffadásról panaszkodott. Újra kórházba szállították, és még aznap délután fulladás miatt elhunyt. A 36 éves férfi halálához az új típusú koronavírus által okozott légzési elégtelenség vezetett.
Az új típusú koronavírusról további érdekességeket olvashat az nlc.hu -n.