A Csendes-óceánban található, Franciaországhoz tartozó szigetcsoport a világ egyik olyan ritka területe, amelyet eddig teljesen megkímélt a járvány: Új-Kaledóniában ugyanis még egyetlen koronavírusos esetet sem jelentettek. A 270 ezer lakosú szigetvilágban eddig 71 ezren vették fel a koronavírus elleni védőoltás mindkét adagját, azaz a lakosság alig 30 százaléka számít védettnek.
Félnek, hogy itt is berobban a járvány
A hatóságok a korábbi variánsoknál fertőzőbb delta mutáns miatt nagyon valószínűnek tartják, hogy a szigorú beutazási feltételek és a kötelező karantén ellenére előbb-utóbb náluk is berobban a koronavírus-járvány. A szakemberek szerint a lakosság 60 százalékának beoltása szükséges ahhoz, hogy járvány esetén ne omoljon össze a helyi egészségügyi rendszer, amely amúgy is elég gyenge lábakon áll. Nincs elegendő infektológus és ápoló sem, miután a koronavírus-járvány 2020 márciusi kezdete óta gyakorlatilag lehetetlen beutazni a szigetvilágba.
A megszavazott törvény egyelőre nem szankcionálja azokat, akik nem kívánják beoltatni magukat. A kockázatosként megjelölt munkakörökben dolgozók (egészségügyi dolgozók, repülőtéri alkalmazottak) viszont 175 ezer frankos (félmillió forintos) pénzbüntetéssel sújthatóak, amennyiben december 31-éig nem veszik fel az oltást.
A németek így támogatják a globális oltást
Németország százmillió adag védőoltással támogatja a nemzetközi közösséget az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) elleni küzdelemben - jelentette be Jens Spahn német szövetségi egészségügyi miniszter. Mint mondta, a százmillió adag vakcinát még az idén eljuttatják a segítségre szoruló országokba. Németország így nagyjából annyi oltóanyaggal támogat másokat, amennyit eddig a német lakosság védelmére fordítottak.
A támogatás azt a célt szolgálja, hogy az év végére a világ lakosságának legalább 40 százaléka rendelkezzen a SARS-CoV-2 okozta betegség ( COVID-19 ) elleni védőoltással. A világjárvány csak akkor ér véget, amikor az egész világon véget ér, és amíg nem ér véget, kialakulhatnak új vírusváltozatok, amelyek Németországban is veszélyt okozhatnak - fejtette ki.
A németországi oltási kampánnyal kapcsolatban az egészségügyi miniszter úgy fogalmazott, hogy az eddigi mintegy 50 millió mellett még legalább ötmillió embernek kell teljes oltást szereznie ahhoz, hogy az ország átvészelje a következő hónapokat. Kiemelte, hogy a kampányt fel kell gyorsítani, mert "most, szeptemberben dől el, hogy mennyire leszünk biztonságban ősszel és télen".
Elkerülhetetlen, hogy ismét szigorú korlátozásokat vezessenek be a járványhelyzet romlása miatt Ukrajnában - jelentette ki Ihor Kuzin országos tisztifőorvos, az egészségügyi miniszter helyettese.