Ahogy korábban megírtuk , egy eddig ismeretlen, tüdőgyulladást okozó vírus jelent meg a közép-kínai Vuhanban 2019 végén. Az előzetes vizsgálatok szerint az új koronavírus egy vuhani halpiacon bukkanhatott fel először. A piacot azóta beszüntették, területét pedig fertőtlenítették.
Több mint 40 ezer fertőzött
A legfrissebb információk szerint a vírus vasárnap éjfélig 40171 embert fertőzött meg és 908 áldozatot szedett Kínában. A halálesetek zöme Vuhanban történt. Az új koronavírus azonban Kínán kívül már 24 országban felbukkant, többek között Dél-Koreában, Tajvanon, Nepálban, Vietnamban, Szaúd-Arábiában, Szingapúrban, Franciaországban, Ausztráliában, Németországban és Amerikában is felütötte a fejét.
Ettől félnek a kutatók
Ahogy már olvashatták a HáziPatika.com-on , a kínai statisztikák szerint a fertőzöttek alig több mint 2 százaléka halt bele a betegségbe. Ebből arra lehet következtetni, hogy az új vírus veszélyesebb, mint a szezonális influenza, de kevésbé halálos kimenetelű, mint a 2003-ban megjelent SARS (súlyos akut légúti szindróma), illetve a MERS (közel-keleti légúti szindróma). A SARS fertőzöttek mintegy 10 százaléka meghalt, a 2012-ben kitört MERS-járvány halálozási aránya pedig 35 százalék körüli. Az új koronavírus haláleseteinek nagy részénél ráadásul az immunrendszert legyengítő más betegség vagy a magas életkor is közrejátszott.
Az nCoV-2019 gyors terjedése azonban aggodalomra ad okot, ez a vírus ugyanis már 48 nap alatt megfertőzte az első 1000 beteget. A SARS-nak ezzel szemben 130 nap, a MERS-nek pedig 2,5 év kellett 1000 ember megfertőzéséhez.