Ausztriában is megjelent a koronavírus omikron variánsa - írta a Kronen Zeitung. Dorothee von Laer virológus szerint harminc további gyanús eset van, amit még vizsgálnak. A megerősített esetet a tiroli Schwaz járásból jelentették. Az érintett nemrég tért vissza Dél-Afrikából. Korábban két vakcinát kapott koronavírus ellen, semmilyen komoly tünete nincs.
Gyorsan terjed
Az elmúlt három napban Belgiumban, Kanadában és Svájcban is felbukkant az új variáns . Az első igazolt esetet Belgiumból jelentették, a fiatal nő oltatlanul utazott Törökországon keresztül Egyiptomba, de Dél-Afrikában nem járt. A kanadai Ontario tartományban a koronavírus omikron mutációját eddig két olyan fertőzött szervezetében mutatták ki, akik nemrég Nigériában jártak. Ottawában élnek, elkülönítették őket, és jelenleg a hatóságok azt próbálják megállapítani, hogy kikkel érintkezhettek az utóbbi időben.
Mint arról beszámoltunk , a dél-afrikai hatóságok csütörtökön közölték először, hogy az új variáns aggodalomra ad okot. Elsősorban azért, mert többféle mutációval rendelkezik, amelyek szokatlan mintázatba rendeződnek. Ennek következtében a variáns könnyebben kikerülheti a szervezet immunválaszát, valamint gyorsabban is terjesztheti a fertőzést. Jelenleg azt vizsgálják a kutatók, hogy mennyire hatásosak ellene a védőoltások. Karikó Katalin azt mondta, hogy két hét múlva derül ki, hogy a Pfizer-BioNTech vakcinája mennyire véd a fertőzés és a betegség ellen.
Hogyan működnek az mRNS-technológiával készült vakcinák? Mi történik a beadást követően és hogyan segít a vírussal szembeni védekezésben? Összegyűjtöttük néhányat a legfontosabb kérdések közül a témában.