Az új típusú koronavírus elleni oltóanyag kidolgozásában a védelmi minisztérium 48. központi kutatóintézetének szakemberei vettek részt. Az intézet korábban az ebola, a MERS és az influenza ellen is dolgozott ki oltóanyagot. A hivatalos tájékoztatás szerint a mai napon megkezdődik az önkéntesek első csoportjának kivizsgálása és a kísérletre való felkészítése.
Júliusban véget érhet a klinikai teszt
Május 22-én vált ismertté, hogy a Nyikolaj Gamaleja Nemzeti Járványügyi és Mikrobiológiai Kutatóintézet (NICEM) munkatársai - elsőként és nem hivatalosan - önmagukon próbálták ki az ott kifejlesztett vektorvakcinát. A központ igazgatója, Alekszandr Gincburg akadémikus sikeresnek nevezte a kísérletet, a koronavírus -fertőzés elleni oltások ugyanis nem jártak káros mellékhatással. A védelmi miniszter, Szergej Sojgu ígérete szerint a katonák július végéig befejezik a vakcina klinikai kísérleteit.
Ősszel kezdenék is a tömeges oltást
Ahogy már korábban olvashatták a HáziPatika.com -on, Rinat Makszjutov, a novoszibirszki állami kutatóközpont vezérigazgatója május közepén bejelentette, hogy a kifejlesztés szakaszainak lerövidítésére vonatkozó rendeletnek köszönhetően a koronavírus elleni vakcinát szeptemberben már be lehet jegyeztetni. Tegnap pedig Dmitrij Csernisenko miniszterelnök-helyettes is megerősítette, hogy Oroszországban várhatóan ősszel kezdik majd meg a tömeges vakcinációt.
Oroszországban egyébként nemcsak ezen az egy lehetséges oltóanyagon dolgoznak. Az ország kutatói 47-féle COVID-19 -vakcinát kezdtek el fejleszteni.
Hónapok után először találkozhattak egymással egy New York-i házaspár tagjai, akiket a koronavírus-járvány 70 év után választott szét. A részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!