Már oltóbuszokat is bevetnek itthon az új típusú koronavírus elleni küzdelem során. Jelenleg 5 oltóbusz áll rendelkezésre, első állomásuk Szolnok, ahol a határra induló katonák oltása zajlik - ismertette Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára.
Egy buszon napi 150 embert oltanak be
Egy oltóbuszon naponta 150 embert képesek beoltani a COVID-19 ellen. Egy buszon 10 ember dolgozik, köztük orvosok, mentőtisztek, szakasszisztensek, felcserek és adminisztrátorok. Az oltóbuszok egyébként nemcsak a honvédség beoltásában, hanem jövő héttől a lakosság immunizálásában is részt vesznek majd. Az oltóbuszok energiaellátását áramtermelő aggregátor segíti, tehát a jármű olyan helyen is rendelkezésre áll, ahol nem tud közvetlenül áramforráshoz csatlakozni. Az oltandó személyek fogadása után automata permetbefúvásos rendszerrel fertőtlenítik a buszt. Az emberek a vakcinázás után a megfigyelő sátorban várakoznak.
Jól halad az oltási program
Ütemesen és jól halad a koronavírus elleni oltás Magyarországon, a következő egy hét során is több százezren kaphatnak vakcinát - emelte ki Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi főosztályának vezetője a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában szerdán. Mint mondta, az oltóanyagokat már kiszállították a kórházi oltópontokra és a háziorvosokhoz. Az utóbbiak most a 60 év felettieket oltják.
A szakember elmondása szerint a felmérések arról tanúskodnak, hogy egyre nő a vakcinák iránti bizalom, amit alátámaszt az is, hogy egyre többen regisztrálnak az erre a célra létrehozott oldalon . Már majdnem 3 millióan jelezték, hogy szeretnék megkapni a koronavírus elleni védőoltást.
Koronavírus: miben más a 3. hullám, mint az előzőek? A válaszért kattintson ide!