Koronavírus: megvan, mikor kezdődhet a vakcinagyártás

Az év végén vagy 2021 elején kezdődhet meg az orosz Vektor kutatóközpont által kifejlesztett koronavírus-vakcina tömeggyártása - jelentette ki Ilnaz Imatgyinov, a novoszibirszki székhelyű Állami Virológiai és Biotechnológiai Vektor Intézet vezetője.

Koronavírus: a svédek szerint fél évig tart a védettség - a részletekért kattintson ide!

"Az általam ismert adatok szerint az ipari partnerek készek a vakcinakészítmények regisztrálása után megkezdeni az üzemi gyártást. Ha nem tévedek, ez az év végén vagy a jövő év elején lesz" - mondta Imatgyinov. A Vektor vezetője nem értett egyet azzal a felvetéssel, hogy addigra a lakosság többsége megszerzi az immunitást az új típusú koronavírussal szemben. Rámutatott, hogy könnyű lefolyású betegség után az antitestek csak néhány hónapig maradnak meg a szervezetben, ezért nem világos, hogy milyen hatást válthat ki a gyógyultakban a járvány egy esetleges második hulláma.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus elleni védőoltás, koronavírus vakcina, koronavírus oltás, koronavírus oltóanyag, koronavírus megelőzés, koronavírus védekezés, koronavírus Oroszország
Már év végén elkezdődhet a vakcina gyártása. Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

Megkezdődött a tesztelés

A Vektor - Oroszországban másodikként - hétfőn kezdte meg az új típusú koronavírus elleni oltóanyagának klinikai tesztelését. Elsőként a Nyikolaj Gamaleja Nemzeti Járványügyi és Mikrobiológiai Kutatóintézet (NICEM) által kifejlesztett vakcinát próbálták ki önkénteseken, vezető katonai és polgári klinikák bevonásával. Ennek bejegyzését augusztus 10-12-re várják, de a nyár utolsó hónapjában még csak szelektíven fognak oltani vele - elsősorban orvosokat, pedagógusokat és több mint 1500, ambulásan megfigyelendő önkéntest. A tájékoztatás szerint 5-6 hónapra lesz szükség ahhoz, hogy meggyőződjenek arról , hogy az oltóanyag hatékony és ártalmatlan. A vakcinát jelenleg az orosz gyógyszerszakértői tudományos központ ellenőrzi.

Egyébként - ahogy már mi is beszámoltunk róla - Oroszország várhatóan két-három vakcinatípust fog kifejleszteni az új típusú koronavírus ellen. Oroszországban az élő, más néven teljes vakcina előállításán a Csumakov Intézet dolgozik, az alegység-vakcinán pedig mások mellett a Nyikolaj Gamaleja Nemzeti Járványügyi és Mikrobiológiai Kutatóintézete (NICEM), a szentpétervári Mecsnyikov Intézet és a Szövetségi Orvosbiológiai Ügynökség (FMBA).

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A friss számok

Oroszország egyébként a koronavírus-járvány kezdete óta már csaknem 833 ezer igazolt fertőzöttről és 13778 áldozatról számolt be. Az ország ezzel továbbra is a negyedik helyen áll a világban a koronavírus-fertőzöttek számát tekintve. Az oroszok a járvány kezdete óta több mint 27,5 millió, az elmúlt nap folyamán pedig mintegy 242 ezer laboratóriumi tesztet végeztek el. Jelenleg 260 ezer embert tartanak orvosi megfigyelés alatt koronavírus-fertőzés gyanújával.

Együtt győzte le a rákot és a koronavírust is a 46 éve házas pár - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet. Délelőtt a csapadékzóna tovább halad kelet felé, amely az északi, északkeleti tájakon még kisebb havazást, délebbre esőt, havas esőt egyaránt okozhat. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél nagy területen megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul.